Jak grać w Minecraft?

Rynek gier zalewany jest co chwila nowymi propozycjami. Właściwie każdego dnia do sprzedaży trafiają nowe tytuły, z których większość prawie od razu trafia do kosza. Na tak nasyconym i różnorodnym rynku trudno jest wymyślić coś nowego, co spodoba się znudzonym graczom. Czasem trafiają się jednak prawdziwe perełki. Jedną z takich gier jest Minecraft, powstały już ładnych kilka lat temu, ale nadal cieszący się niesłabnącą popularnością.

Sam pomysł był genialny – wziąć zabawę w układanie klocków i przenieść ją do komputera, tabletu czy smartfonu. Żeby nie było nudne, dodać do tego jeszcze przeciwników, wyzwania, tryby sieciowe do grania z innymi ludźmi. A następnie cały czas wspierać swój produkt, wymyślać nowe dodatki, sprzedawać franczyzę na rynku zabawek, czasopism, książek i innych gadżetów. Pomysł ten przyniósł jego twórcy miliony dolarów zysku, natomiast graczom miliony godzin dobrej rozrywki.

Jak grać w Minecraft?

Jak grać w Minecraft?Przede wszystkim należy go zakupić, ściągnąć z sieci i zainstalować. Trybów rozgrywki mamy kilka, każdy znajdzie tu coś dla siebie. Podstawowym jest tryb survivalu – jesteśmy samotnym rozbitkiem, który znalazł się na losowo generowanym świecie. Nie mamy ze sobą żadnych narzędzi, uzbrojenia, ani jedzenia. Musimy przetrwać, noc zapada szybko, a wokół nas roi się od niebezpiecznych istot, które tylko czekają na nasz błąd. Musimy sami znaleźć pożywienie, wykopać minerały do produkcji broni czy węgiel na ognisko. Ścinamy drzewa, budujemy schronienie i walczymy o przetrwanie. To tryb dla prawdziwych Robinsonów lubiących wyzwania.

Tryb kolejny to tryb swobodnej budowy. Posiadamy nieograniczone możliwości, możemy fruwać, jesteśmy nieśmiertelni, a w naszym magazynie znajduje się nieskończona ilość materiałów. To idealny tryb dla budowniczych, chcących w spokoju i bez nerwów przetestować nowe rozwiązania i wybudować jak największe zamki czy wieżowce.

I wreszcie tryb pvp z walką z innymi graczami. Tu niczego nie budujemy, gramy w sieci z innymi żywymi przeciwnikami na gotowych mapach. Zdobywamy jak najszybciej uzbrojenie, a naszym zadaniem jest przetrwać i zabić jak najwięcej przeciwników. Ten tryb z pewnością spodoba się każdemu wojownikowi!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here