Jak napisać pierwsze CV

Młodzi ludzie poszukujący zatrudnienia, najczęściej nie wiedzą w jaki sposób zabrać się za przygotowanie dokumentów aplikacyjnych, ponieważ nie najczęściej nie mają doświadczenia zawodowego i zastanawiają się jak przekonać do siebie potencjalnego pracodawcę. W przypadku młodych ludzi, którzy dopiero zaczynają swoją karierę, najważniejszym atutem może okazać się wykształcenie, ukończone kursy, a także umiejętności. To właśnie na tych atutach warto skupić się poszukując pracy. Aplikując na stanowiska, na których oczekuje się od kandydatów wyższego wykształcenia, warto wymienić nazwy ukończonych szkół i kierunki ukończonych studiów. Jeśli przy tym zostały ukończone jakieś kursy, również warto zamieścić taką informację w CV. Dla absolwentów szkół technicznych i zawodowych, poszukujących zatrudnienia w swoim kierunku, również doświadczenia może okazać się sporym atutem.

Jak napisać pierwsze cv, aby zainteresować pracodawcę spotkaniem z nami?

Jak napisać pierwsze CVPrzede wszystkim warto pomyśleć o formie takiego dokumentu, ponieważ powinien on być przejrzysty i jak najwięcej mówić o kandydacie. Warto wymienić nazwy ukończonych szkół, a pod spodem napisać nieco więcej informacji o sobie. Ważna okaże się sekcja, w której opiszemy posiadane umiejętności. Warto wspomnieć o tym, że posiadamy prawo jazdy, ponieważ oznacza to, że jesteśmy mobilni. W przypadku wielu stanowisk pozytywnym aspektem będzie także dobra znajomość obsługi programów komputerowych. Jeśli znamy języki obce, również nie należy o tym fakcie zapominać, ponieważ dla wielu pracodawców bez wątpienia będzie to spory atut.

Warto wspomnieć o ukończonych kursach, jeśli mamy dokumenty potwierdzające takie umiejętności. W przypadku stanowisk produkcyjnych, atutem może okazać się ukończony kurs na wózki widłowe, kurs spawacza czy uprawnienia elektryczne. W momencie, kiedy chcemy zdobyć pierwszą pracę w handlu, plusem może okazać się także znajomość obsługi kasy fiskalnej. Jeśli podczas nauki były wykonywane jakieś prace dorywcze, warto również o tym wspomnieć w cv, ponieważ to będzie oznaczało, że jesteśmy osobami ambitnymi i pracowitymi, a to może dobrze rokować na przyszłość. Niezwykle ważne jest także umieszczenie na dole odpowiedniej klauzuli, która pozwoli potencjalnemu pracodawcy na skontaktowanie się z nami.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here