Jak streamować na twitchu

Kilkanaście lat temu, w czasach kiedy komputer w domu posiadali nieliczni, bardzo popularnym było przychodzenie do kolegi, któremu rodzice zafundowali taki sprzęt. Zazwyczaj, jako właściciel peceta, to właśnie on siadał za sterami i grał w gry, a my obserwowaliśmy jego poczynania. Pomimo tego, że nie posiadaliśmy kontrolera w dłoniach, aktywnie uczestniczyliśmy w danej rozgrywce poprzez doradzanie, podtrzymywanie na duchu.

Jak streamować na twitchu?

Jak streamować na twitchuDzisiaj wydajne komputery w domu posiada już prawie każdy, aczkolwiek chęć oglądania jak ktoś inny zmaga się z daną grą została niezmienna. Właśnie dlatego w internecie możemy znaleźć portal, na którym różni ludzie prowadzą transmisję na żywo pokazujące swoje zmagania z grami. Możemy ich obserwować, pisać z nimi na czacie, jak i również zasiąść po drugiej stronie barykady i prowadzić swoje transmisje. Jeśli tylko dowiemy się jak streamować na twitchu możemy również zarabiać na całym tym procederze. Przede wszystkim powinniśmy stworzyć swoje indywidualne konto w tym serwisie. Następnie, musimy wiedzieć, że koniecznym będzie spełnienie kilku warunków, między innymi musimy posiadać odpowiedni, wydajny sprzęt, oraz szybkie połączenie z internetem. Niestety, ale posiadacze przestarzałych komputerów, nie będą w stanie prowadzić wymagających transmisji z gier. Wysyłanie obrazu na żywo bowiem jest bardzo zasobożerne. Dodatkowo, jeśli nie będziemy mieli szybkiego internetu, nasza transmisja będzie się zacinała.

Konfiguracja OBS Classic

Jeśli jednak spełniamy podane wyżej wymagania, nie pozostaje nam nic innego jak pobranie OBS Classic i jego odpowiednie skonfigurowanie z kluczem, który znajdziemy na swoim koncie twitch. Proces konfiguracji jest bardzo prosty, dzięki czemu nikt z nas nie będzie miał z tym problemów. W zaledwie pół godziny od momentu podjęcia decyzji o tym, że chcemy zostać streamerami możemy zacząć prowadzić już swoją pierwszą transmisję. Pamiętajmy, że jeśli zdobędziemy swoją zaangażowaną widownie, to po jakimś czasie będziemy mogli jeszcze na tym zarobić całkiem fajne pieniądze.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here