Jakie umiejętności wpisać w CV

Poszukiwania nowej pracy nie zawsze są efektywne. Taki stan rzeczy może wynikać z wielu powodów, jednakże najczęściej wynika on z posługiwania się słabej jakości dokumentami aplikacyjnymi. Należy mieć na uwadze, iż potencjalni pracodawcy bardzo mało czasu poświęcają na przejrzenie CV. Sprawia to, że niezbędne jest posługiwanie się dokumentami, które dobrze wpłyną na ocenę kandydatury do piastowania określonego stanowiska. W każdym CV należy zamieścić minimum informacji mających kluczowe znaczenie dla pracodawcy. Najważniejsze jest oczywiście doświadczenie zawodowe.

Warto jednak unikać podawania danych o miejscach pracy, które nie mają większego znaczenia. Dotyczy to w szczególności prac sezonowych, jak również udziału w promocjach marketingowych. Jeżeli zaś chodzi o kwestię przebiegu edukacji, należy rozpocząć jej opis od szkoły średniej – informacje o gimnazjum czy szkole podstawowej nie mają żadnego znaczenia dla procesu rekrutacyjnego.

Wielu potencjalnych pracowników często myśli nad tym, jakie umiejętności wpisać w CV

Jakie umiejętności wpisać w CVKwestia ta zależna jest od branży oraz od potrzeb przyszłego pracodawcy. W sytuacji, gdy dana osoba aplikuje na stanowisko biurowe, koniecznie powinna określić swój stopień biegłości obsługi komputera oraz innych urządzeń wykorzystywanych w przestrzeniach administracyjnych. Bardzo ważna z tego punktu widzenia jest również znajomość języków obcych. Osoby, które biegle posługują się kilkoma językami, na ogół nie mają nawet najmniejszych trudności w znalezieniu pracy biurowej.

Natomiast pracownicy fizyczni powinni w pierwszej kolejności wskazać uprawnienia do dokonywania danego rodzaju robót. Ponadto w sytuacji, gdy przedsiębiorstwo ma profil produkcyjny, warto zaznaczyć umiejętność kierowania specjalistycznymi pojazdami, takimi jak wózek widłowy. Jednocześnie dobrze jest wnikliwie opisać wszelkie predyspozycje, które są niezbędne do prawidłowego wykonywania pracy na określonym stanowisku. Nie należy jednak z tej części CV tworzyć elaboratu. Na ogół wystarczające jest podanie pięciu kluczowych umiejętności. Warto projektować życiorys w oparciu o oczekiwania pracodawcy, które zostały wyrażone w ogłoszeniu o wolnym stanowisku pracy w danym zakładzie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here