CoolSculpting – sposób na piękną sylwetkę

0
1535

Zamrażanie komórek tłuszczowych to jedna z innowacyjnych metod pozwalających na uzyskanie wymarzonej sylwetki. Czym jest CoolSculpting? Poniżej wszystko, co warto wiedzieć o tym zabiegu.

CoolSculpting – na czym polega?

Pod terminem CoolSculpting kryje się nazwa zaawansowanego technologicznie urządzenia, dzięki któremu możliwe jest zamrażanie tkanki tłuszczowej. Powszechnie określa się w ten sposób również zabieg medycyny estetycznej, który polega na kriolipolizie, czyli eliminowaniu komórek tłuszczowych poprzez uszkadzanie ich bardzo niską temperaturą. W ten sposób uzyskuje się efekt wymodelowanej figury.

Ciało poddawane takiemu zabiegowi wygląda zdecydowanie lepiej – przede wszystkim zredukowana jest ilość niechcianego tłuszczu, zmniejsza się też widoczność fałd i tzw. skórki pomarańczowej, czyli cellulitu.Jak dokładnie wygląda CoolSculpting? Osoba wykonująca zabieg przykłada urządzenie chłodzące w wybrane miejsce na ciele (czyli np. brzuch czy biodra). Dochodzi wówczas do zassania i zamrażania tkanki tłuszczowej. Całość trwa około godziny. W niektórych przypadkach wystarczy jednorazowy zabieg, a niekiedy potrzebne są dwie lub trzy sesje.

Zamrażanie komórek tłuszczowych a bezpieczeństwo

Ponieważ CoolSculpting wykorzystuje bardzo niską temperaturę do redukcji tłuszczu, wiele osób zastanawia się, czy fakt ten nie wywołuje bólu, odmrożeń, dyskomfortu lub skutków ubocznych. Warto wyraźnie zaznaczyć, że sprzęt posiada specjalne elementy w postaci sensorów. Dzięki nim, mimo że następuje zamrażanie tkanki tłuszczowej, nie dochodzi do odmrożenia skóry.

Całość jest więc w pełni bezpieczna i nie powoduje zagrożenia dla zdrowia ani występowania poważnych skutków ubocznych. Niekiedy zdarza się jedynie lekkie pieczenie lub zaczerwienienie w miejscu wykonywania zabiegu, ale o żadnym bólu czy niepożądanym działaniu nie ma mowy. Pacjent, poza początkowym uczuciem chłodu w czasie zamrażania komórek, nie czuje dyskomfortu ani nie ma żadnych negatywnych objawów. Wpływa na to między innymi fakt, że zabieg jest nieinwazyjny i nie powoduje konieczności nacinania skóry, dzięki czemu nie jest wymagana żadna rekonwalescencja po zakończeniu działań medycznych. CoolSculpting może być przeprowadzany tylko przez osobę wykwalifikowaną, czyli lekarza lub kosmetologa. Najlepiej korzystać jedynie z usług sprawdzonych gabinetów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here