farbowanie włosów w 6 tygodniu ciąży

Na temat tego co powinno się zabraniać, a co zezwalać kobietom w ciąży, zawsze krążyły różne opinie. Od zarania dziejów ciąża była okresem w życiu kobiety, kiedy jej cały świat ulegał znacznym zmianom i dlatego też niezbędne było aby się do nich odpowiednio przystosować. Często oznaczało to słuchanie starszych od siebie kobiet, które miały za sobą podobne doświadczenia i służyły dobrą radą. Niestety rady te niekiedy były niczym więcej niż lokalnymi zabobonami. Na szczęście w dzisiejszych czasach, wraz z postępem medycyny, zwiększa się też zrozumienie na temat wszelkich procesów biologicznych, jakie zachodzą w organizmie kobiety ciężarnej. Dzięki temu można też ocenić, co jest całkowicie bezpieczne dla ciężarnych, a co może stanowić potencjalne zagrożenie. Na niektóre tematy jednak wciąż trwają zagorzałe debaty. Wśród nich na pewno można wymienić farbowanie włosów w 6 tygodniu ciąży.

Farbowanie włosów w 6 tygodniu ciąży

Nie ma tutaj jednak jednej, oczywistej odpowiedzi. Niestety nikt nie jest w stanie w stu procentach powiedzieć, czy farbowanie włosów jest całkowicie zakazane, czy jednak powinno odbyć się bez żadnych większych problemów, ponieważ nie stanowi zagrożenia dla rozwijającego się dziecka. Wiadomo jednak, że podczas farbowania włosów, działaniu środków chemicznych znajdujących się w farbie, poddawane są przede wszystkim włosy. Ewentualnym uszkodzeniom może być też poddana skóra głowy i to przez nią do organizmu może przedostać się pewna porcja chemikaliów. Warto jednak zauważyć, że ilości te są naprawdę mikroskopijne i nie można udowodnić, że jest w ogóle szansa, aby dostały się do krwiobiegu kobiety, a wraz z tym do organizmu dziecka. Co więcej, nawet jeżeli doszłoby do tej sytuacji, nikt nie może stwierdzić, czy substancje chemiczne w tak niewielkich ilościach miałyby w ogóle szansę wpłynąć jakkolwiek na rozwój dziecka, a więc czy stanowią dla niego prawdziwe zagrożenie.

Jaką podjąć decyzję?

Niestety nie ma możliwości, aby dokładniej przebadać ten proces, co sprawia, że nikt nie jest w stanie jednoznacznie powiedzieć, że na przykład, farbowanie włosów w 6 tygodniu ciąży powinno być całkowicie zabronione. Wiele kobiety jednak wybiera najbezpieczniejszą opcję i stanowczo unika farbowania podczas ciąży. Dotyczy to zwłaszcza farb, które zawierają amoniak, powszechnie znany ze swoich nieprzyjemnych właściwości. Jednakże z medycznego punktu widzenia nigdy nie udowodniono, że farbowanie w jakikolwiek sposób zagraża dziecku. Dlatego zakaz farbowania włosów w ciąży pozostaje jednym z wielu problemów kobiet ciężarnych, na temat którego krąży więcej mitów niż faktów. Każda kobieta powinna indywidualnie zadecydować, co sądzi na ten temat, i następnie odpowiednio postąpić. W razie wątpliwości, zawsze warto jest też zapytać jednego ze swoich lekarzy podczas wizyty kontrolnej. Słuchanie rady specjalistów zawsze pozwala pozbyć się zbędnych wątpliwości i raz na zawsze przestać martwić się o ten problem.

[Głosów:1    Średnia:2/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here