profesjonalne farby do włosów

Chciałabyś zmienić kolor włosów, ale zupełnie nie wiesz w jakim będzie ci do twarzy? No i przede wszystkim – Jakiej farby użyć? Przecież wszystkie reklamują jako te najlepsze i najbardziej naturalne. Jeśli masz wątpliwości, zawsze możesz udać się do swojej zaufanej fryzjerki, która z całą pewnością odpowie ci na wszelkie pytania, oraz pomoże dobrać odpowiedni kolor i odpowiednią farbę. Profesjonalne farby do włosów mają to do siebie, że w mniejszym stopniu niszczą włosy i bardzo często zrobione są z naturalnych składników, dzięki czemu dodatkowo odżywiają włosy i nadają im blasku. Dlatego też lepiej korzystać z profesjonalnych kosmetyków do farbowania, niżeli później martwić się zniszczonymi włosami, prawda? Warto pamiętać także o tym, że farbowanie u fryzjera wcale nie jest drogie i warto z niego skorzystać, aby mieć równo i bezpiecznie ufarbowane włosy.

Na jakie kwestie zwrócić uwagę przy wyborze nowego koloru włosów?

Najważniejsze to wziąć pod uwagę naturalny kolor włosów. Ogólnie rzecz biorąc, za najlepsze rozwiązanie uważa się zmianę naturalnego koloru włosów o dwa lub trzy tony. Jest to ważne, zarówno w przypadku rozjaśniania, jak i przyciemniania włosów. Chodzi głównie o to, aby samemu nie zaburzyć swojego typu urody. Dzięki temu, że kolory zachowane będą w odpowiedniej tonacji, będziemy mieć pewność, że wybrany kolor wciąż będzie pasował do koloru oczy oraz skóry.

Wybierając kolor włosów trzeba wziąć pod uwagę także typ oraz odcień cery.
Na przykład przy chłodnej karnacji warto wybierać chłodne kolory. Sprawdzi się więc platynowy blond, rozjaśnione końcówki, mocny blond oraz złotawe odcienie, które podkreślą kolorystykę oczu oraz nie będą za bardzo odcinać się od koloru skóry.
Natomiast przy ciepłej karnacji sprawdzą się miodowe odcienie brązu oraz odcienie rudawe. Takie osoby mogą też eksperymentować z mocniejszymi kolorami i wybrać na przykład czerń, albo mahoniowy brąz, które wydobędą głębie ich oczu oraz podkreślą ton skóry.

Wybierając nowy kolor bezwzględnie należy wziąć pod uwagę także naturalny kolor brwi. Muszą one przecież dobrze zgrywać się z kolorystyką włosów. Nie każdy będzie dobrze wyglądać w połączeniu platynowego blondu oraz czarnych brwi, dlatego też takie połączenie jest bardzo ryzykowne i raczej niewskazane.

Profesjonalne farby do włosów

Wybierając nowy kolor włosów oraz nową farbę, jest jeszcze kilka spraw, o których koniecznie trzeba pamiętać. Są to między innymi takie kwestie, że kolory prezentowane na opakowaniach farb do włosów, często są jedynie przykładowe. Dlatego też nie mamy pojęcia jak rzeczywiście będą wyglądać na naszych włosach. Nasz naturalny kolor włosów w połączeniu z wybraną farbą, w rzeczywistości może dać zupełnie inny odcień i okaże się, że w żaden sposób nie przypomina on tego co reklamowane było na pudełku.
Trzeba uważać także przy rozjaśnianiu swoich włosów. Można w taki sposób stosunkowo łatwo zniszczyć sobie włosy oraz ich naturalny kolor.

[Głosów:1    Średnia:2/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here