makijaż mineralny

Kosmetyki do makijażu nigdy nie stoją w miejscu. Nieustanne formuły ulepszające i nowości na rynku kosmetycznym pozwalają na szeroki wybór produktów, w poszukiwaniu jak najlepszych kosmetyków dla naszej cery. Zupełną nowością w świecie urody i mody stał się makijaż mineralny. Pod lupę weźmy podkład mineralny, który składa się ze sproszkowanych minerałów oraz naturalnymi pigmentami. Ze względu na składniki, które występują w naturze, jest on zupełnie nieszkodliwy dla naszej cery. Nie posiada również zapachu, co jest kolejną zaletą.

Makijaż mineralny

Czym tak naprawdę jest podkład mineralny? Najprościej mówiąc, jest to podkład w proszku, który konsystencją przypomina tradycyjny puder. Jest niezwykle lekki i nie obciąża cery, co dla posiadaczek wrażliwej i skłonnej do podrażnień skóry jest prawdziwym zbawieniem. Ze względu na brak zapachu nie musimy obawiać się podrażnień oraz reakcji alergicznych. Podkład mineralny jest świetnym wyborem w okresie wiosennym i letnim. Podczas wysokich upałów naturalną reakcją organizmu jest wydzielanie potu, który pojawia się również na twarzy. Nosząc tradycyjny podkład o lejącej się konsystencji, nasza twarz zacznie przypominać roztopione ciastko, ponieważ makijaż zacznie spływać i tworzyć brzydkie zacieki. Podkłady mineralne zapobiegają takim wypadkom. Dzięki lekkiej i przepuszczającej powietrze konsystencji nasza skóra może oddychać, a wydostający się pot nie zmywa makijażu. Ponadto, puder mineralny zastępuje również tradycyjny puder, który standardowo był nakładany jako wykończenie makijażu. Można więc powiedzieć, że jeden kosmetyk zastępuje dwa jednocześnie.

Czy makijaż mineralny jest dla każdego?

Jak najbardziej. Dzięki naturalnym składnikom, które nie podrażniają cery i nie wywołują reakcji alergicznych, każdy może stosować go bez obaw. Na pochwałę zasługuje również tonacja podkładów mineralnych, ponieważ w odróżnieniu od normalnych, jest ona naprawdę szeroka i imponująca. Kobiety bardzo często mają problem z zakupem odpowiedniego tonu. Dzieje się tak dlatego, że większość kolorów jest ciemnych, przez co zmuszone są kupować oddzielnie tonery, najczęściej w kolorze białym, aby własnoręcznie zmiksować wybrany podkład do pożądanego koloru. Jest to nie tylko męczące, ale grozi również zmarnowaniem podkładu, ponieważ większość tonerów posiada wodnistą konsystencję, przez co nie są w stanie wymieszać się z podkładem. Problem nie dotyczy jednak minerałów, ponieważ paleta kolorów jest nie tylko obszerna, ale posiada również podział na tony zimne i ciepłe, w których mieszczą się zarówno kolory jasne, jak i ciemne.

Podkłady mineralne nakłada się na twarz podobnie jak tradycyjny puder sypki. Za pomocą puszka, pędzla lub gąbeczki, która najczęściej jest dołączona do produktu. Pamiętajmy jednak, aby uważać z ilością, by nie stworzyć na twarzy maski. Wystarczy bardzo mała ilość produktu, aby uzyskać pożądany efekt i cieszyć się nim przez cały dzień.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here