bezpieczeństwo dzieci -jakie szelki wybrać?

Szelki bezpieczeństwa dla dzieci, pomagają okiełznać nadmiernie aktywnego malucha. Coraz więcej rodziców, chwali sobie ten gadżet. Dziecko już od 12 miesiąca, przygotowuje się do wykonania pierwszych kroków. Głównym zadaniem szelek bezpieczeństwa jest ochrona dziecka przed bolesnym upadkiem, podczas próby samodzielnego stawiania pierwszych kroków.

Szelki bezpieczeństwa zazwyczaj są mocowane dziecku w pasie oraz kroku. Niektóre modele mocuje się pod pachami lub zakłada na ramiona.Rączka jest przedłużeniem szelek, to za nią rodzic trzyma malucha. Zaletą szelek jest to, że nie krępują niekontrolowanych ruchów dziecka oraz to, że świetnie wspomagają koordynację ruchową malucha.
Dla rodzica jest to bardzo wygodne i praktyczne rozwiązanie, ponieważ rodzic nie jest obciążony ciągłym schylaniem się.

Odpowiednia długość szelek bezpieczeństw, daje możliwość zachowanie prostej postawy ciała. Z szelek mogą korzystać dzieci już od 6 miesiąca życia. Przed wyborem szelek, należy sprawdzić jakie mają ograniczenie wagowe. Z szelek można korzystać do około 16 miesiąca życia.

Szelki bezpieczeństwa dla dzieci

Które szelki bezpieczeństwa wybrać?

Najczęściej wybierane szelki bezpieczeństwa, to te zapinane w pasie i w kroku. Takie zapięcie utrzymuje dziecko w bezpiecznej pozycji, a jednocześnie pozwala mu uczyć się chodzić. Szelki, które są zapinane pod pachami i na ramionach zazwyczaj używane są wtedy gdy, chcemy aby dziecko było blisko nas. Z tego rodzaju szelek, korzystają dzieci, które już samodzielnie chodzą.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru szelek bezpieczeństwa dla dziecka? Najważniejszy jest rozmiar szelek. Każdy z producentów informacje, które szelki są przeznaczone dla dziecka w danym wieku. Jedne szelki są polecane dzieciom już od 6 miesiąca życia, inne dopiero od 8 miesiąca życia. Istotna jest również maksymalna waga dziecka. Gdy szelki będą używane przez starsze dzieci, może dojść do uszkodzenia szelek.

Czy warto kupić szelki bezpieczeństwa?

Zdania są podzielone. Z jednej strony szelki odciążają kręgosłup rodzica, natomiast z drugiej strony uniemożliwiają dziecku ćwiczenie umiejętności chroniących przed upadkiem, co jest częścią nauki samodzielnego chodzenia. Decyzja należy do rodzica.

Przeczytaj też: http://itsocial.pl/sluchawki-ochronne-dla-dzieci-po-co-je-stosowac/

[Głosów:1    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here