Laserowe zamykanie naczynek jest to profesjonalny zabieg medycyny estetycznej. Jest polecany w przypadku pajączków i mało estetycznych zaczerwienień na skórze twarzy, ale i nie tylko. Polega na naświetlaniu danego fragmentu skóry laserem, który nagle podgrzewa krew w naczynku i sprawia, że się ono obkurcza, a w konsekwencji zamyka. Skóra po wykonaniu serii tego typu zabiegu ma jednolity koloryt i zdrowy wygląd.
Jakie są przyczyny popękanych naczynek?
Popękane naczynka mogą się pojawić nie tylko na twarzy, ale i na pozostałych częściach ciała. Najczęściej są to nogi, szyja oraz dekolt. W przypadku występowania zmian na powierzchni nóg, należy skonsultować to z flebologiem, który sprawdzi czy na pewno pękające naczynka, nie pojawiły się w wyniku niewydolności żylnej.
Popękane naczynka zdecydowanie częściej występują u kobiet, niż u mężczyzn. Zazwyczaj mają podłoże genetyczne, ale mogą się pojawić na skutek różnych czynników, takich jak: gorące, długie kąpiele czy nieprawidłowo wykonana depilacja.
Wskazania do laserowego zamykania naczynek
Gdy na naszej skórze pojawi się niepokojące zaczerwienie, które na początku objawia się wyłącznie rumieniem, ale z czasem on utrwala się i zostaje na stałe, możemy wykonać zabieg laserowego usuwania naczynek. Oczywiście, najpierw należy udać się do lekarza dermatologa na konsultację. Musi on sprawdzić, czy nasze zmiany kwalifikują się do zabiegu i czy nie ma żadnych przeciwskazań.
Przeczytaj też: http://itsocial.pl/glinki-kosmetyczne-jakie-maja-wlasciwosci/
Czynniki zewnętrzne, które sprzyjają powstawaniu popękanym naczynkom, to:
- nadmierne korzystanie z solarium,
- przewlekła ekspozycja na promienie słoneczne,
- wahania temperatur,
- silny wiatr,
- stosowanie sterydów.
Przeciwwskazania do laserowego zamykania naczynek
Laserowe zamykanie naczynek jest skutecznym zabiegiem, jednak nie każdy może się jemu poddać. Przeciwskazaniem do zabiegu z wykorzystaniem lasera jest:
- opalenizna,
- ciąża,
- karmienie piersią,
- łuszczyca,
- padaczka,
- bielactwo,
- cukrzyca,
- zaburzenia krzepnięcia krwi,
- skłonność do powstawania bliznowców.
Źródło: https://www.dlasiebie.pl/