Rynek wtórny czy pierwotny

Mieszkanie jest niezbędną potrzebą każdego człowieka. Każdy potrzebuje swojego kąta, dachu nad głową. Potrzebę tę zaspokaja się na różne sposoby. Niektóre mieszkania są maleńkie, przeznaczone dla jednej osoby, niektóre średniej wielkości, a jeszcze inne to duże apartamenty. Jedni mają możliwości finansowe i kupują mieszkanie na własność, inni je wynajmują.

Mieszkanie w dużym mieście

Im większe miasto, tym jako miejsce do zamieszkania, cieszy się większym zainteresowaniem. Wynika to z faktu, że życie w mieście wiąże się z licznymi korzyściami. Zalety mieszkania w dużym mieście są tak duże, że wiele osób decyduje się zapłacić za nieruchomość dużo większe pieniądze niż za mieszkanie w mniejszych miejscowościach. Co przemawia za tym, żeby mieszkać w dużym mieście albo jego okolicy? Jedną z dużych korzyści jest łatwość znalezienia pracy w zawodzie, który się wyuczyliśmy albo w którym chcielibyśmy pracować. Inną zaletą jest dostępność do wielu miejsc, które są niezbędne w codziennym funkcjonowaniu. Pokonując niewielkie odległości można mieć dostęp do przychodni, szpitali, wielu szkół, uczelni, galerii, ośrodków sportu i kultury, restauracji lub kawiarni. W dużych miastach, takich jak na przykład dolnośląski Wrocław, działają deweloperzy, tacy jak omegabuildings. Oferta takich firm jest bardzo atrakcyjna, co ułatwia podjęcie decyzji o zakupie mieszkania w samym Wrocławiu lub jego okolicy.

Zakup nowego mieszkania

Nowa, niska zabudowa osiedli przyczynia się do tego, że osoby w każdym wieku chętnie decydują się na zakup mieszkania w takich miejscach. Rodzinom z dziećmi z pewnością przede wszystkim zależy na dużej przestrzeni zarówno w mieszkaniu, jak i na osiedlu. Nowo wybudowane osiedla mają tę zaletę, że mieszkania są bardzo różnej wielkości. Wieloosobowe rodziny potrzebują większego metrażu, dlatego szukają mieszkania z kilkoma pokojami, najlepiej z dodatkowym balkonem lub tarasem. Dzięki takiej sporej przestrzeni w praktyczny sposób można rozmieścić funkcjonalne meble, które sprawią, że w mieszkaniu zawsze będzie ład i porządek. Inną zaletą nowej, niskiej zabudowy osiedlowej jest to, że często znajdują się one dalej od głównych ulic, co daje rodzicom większe poczucie bezpieczeństwa, jeśli chodzi o przebywane pociech na placach zabaw. Nowe osiedla są też częstym wyborem miejsca do zamieszkania przez osoby schorowane lub starsze. Wynika to z faktu, że w takich budynkach są mieszkania, do których żeby się dostać, nie trzeba pokonywać żadnego schodka. Jest to ogromnym ułatwieniem dla osób, które poruszają się o kulach, na wózkach inwalidzkich lub chodzikach. A co wtedy, jeśli bardzo chcielibyśmy mieszkać na takim nowym osiedlu, a nie mamy na razie możliwości otrzymania kredytu oraz nie posiadamy takiej kwoty gotówki? Być może dobrą opcją będzie wynajęcie mieszkania.

Wynajem mieszkania na nowym osiedlu

Czasami z góry zakładamy, że jakaś opcja jest dla nas niedostępna i przekracza nasze możliwości. To prawda, że wynajem mieszkania w dużym mieście jest sporo droższe niż w małych miejscowościach. Wynika to przede wszystkim z kosztów eksploatacyjnych, czynszu i innych wysokich opłat. Miasto daje jednak spore możliwości znalezienia pracy, która pozwoli nam pokryć te wszystkie koszty związane z utrzymaniem. Analizując różne oferty wynajmu mieszkania, okazuje się, że nie zawsze koszty za wynajem u prywatnego właściciela są niższe niż cena od większej firmy. Coraz częściej jest możliwość wynajmu mieszkania bezpośrednio od dewelopera. Oferta we Wrocławiu, którą proponuje deweloper kimorent, jest atrakcyjna nie tylko cenowo, ale przede wszystkim jakościowo. Ktoś, kto wynajmował kiedykolwiek mieszkanie, wie jak trudno znaleźć w dobrej cenie przytulne i komfortowe mieszkanie. Oferty deweloperów często gwarantują dwa w jednym, cenę i jakość. Wynika to zapewne z faktu, że deweloperzy mają w swoim wachlarzu ofertowym kilkanaście lub kilkadziesiąt mieszkań na wynajem. Dzięki temu są w stanie zaoferować tak niską cenę, której nie jest w stanie zaproponować właściciel pojedynczego mieszkania. Poza tym hurtowy zakup wyposażenia do mieszkania, takiego jak sprzętu AGD, mebli, łóżka lub kanapy, daje również możliwość zaoferowania korzystnej dla klienta ceny. Jeśli więc rozglądamy się za mieszkaniem do wynajęcia, to warto oprócz szukania w tradycyjnych miejscach, w których są umieszczone ogłoszenia z ofertami, przeszukać oferty bezpośrednio u deweloperów. Dzięki takiemu rozsądnemu podejściu, być może, zamiast starego, zniszczonego i eksploatowanego przez różnych wynajmujących mieszkania, uda nam się wynająć w takiej samej lub nawet niższej cenie nowe mieszkanie. Doświadczenie pokazuje więc, że nie ma co kierować się starymi stereotypami, tylko lepiej szukać innowacyjnych rozwiązań.

Bez względu na to, czy planujemy kupić czy wynająć mieszkanie, to trzeba bardzo dobrze przemyśleć tę decyzję. Duże miasto, takie jak Wrocław, daje wiele możliwości, jest atrakcyjne do zamieszkania dla ludzi w każdym wieku. Rodziny z dziećmi, osoby w stanie wolnym, studenci, osoby pracujące i poszukujące pracy w mieście znajdą lokum dostosowane do swoich możliwości finansowych i potrzeb.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here