zabieg powiększania biustu tłuszczem

Powiększanie piersi to bardzo popularny zabieg medycyny estetycznej, lecz stosowanie sztucznych wypełniaczy nie zawsze jest bezpieczne. Dlatego opracowana została najbardziej naturalna metoda wypełniania biustu, czyli powiększanie piersi własnym tłuszczem. Jest to najmniej inwazyjny sposób na uzyskanie większego rozmiaru i naturalnego kształtu piersi. Czym wyróżnia się zabieg powiększania biustu tłuszczem? Wyjaśniamy w poniższym artykule.

Powiększanie biustu tłuszczem

Twoim marzeniem jest ubranie biustonosza większego o 1-2 rozmiary, ale obawiasz się takich zabiegów, jak wszczepianie implantów czy wypełnianie piersi syntetycznymi preparatami? Z pewnością docenisz zabieg powiększania biustu tłuszczem, nazywany również lipofillingiem lub lipotransferem. Polega on na wypełnieniu piersi najbardziej naturalną substancją, jaką można sobie wyobrazić – własną tkanką tłuszczową. Zarówno pobieranie tłuszczu, jak i jego reimplantacja odbywają się podczas tego samego zabiegu. 

Jak zauważają eksperci z krakowskiego Centrum DER-MED, powiększenie biustu własnym tłuszczem służy nie tylko do zwiększenia rozmiaru piersi. Bardzo często metodę tę wykorzystuje się jako dodatkową przy rekonstrukcji piersi po zabiegu mastektomii (usunięcia gruczołu piersiowego). Własna tkanka tłuszczowa pozwala również na wyrównanie asymetrycznych piersi, skorygowanie ich kształtu, ujędrnienie, uzupełnienie ubytków (np. po wycięciu guzka). Na powiększanie biustu tłuszczem warto się zdecydować, gdy:

  • zmiana rozmiaru piersi ma być delikatna i naturalna,
  • piersi straciły swoją sprężystość i zaczęły opadać, np. pod wpływem starzenia,
  • piersi stały się zwiotczałe i rozciągnięte w wyniku choroby lub karmienia piersią.

Przebieg zabiegu lipotransferu

Sprawdzoną metodą powiększania biustu tłuszczem jest liposukcja Body Jet – pozwala ona na pozyskanie najwyższej jakości tkanki tłuszczowej od pacjenta. Odsysanie tłuszczu wykonuje się w oparciu o technologię WAL (Water-jet Assisted Liposuction), czyli wspieranie liposukcji strumieniem wody. Pozyskana w ten sposób tkanka tłuszczowa jest w doskonałym stanie i nadaje się do reimplantacji (wszczepienia) podczas tego samego zabiegu. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Powiększanie piersi własnym tłuszczem możliwe jest również przy wykorzystaniu metody N.I.L. (Nutational Infrasonic Liposculpture).

Powiększanie piersi własnym tłuszczem – bezpieczeństwo

W porównaniu do innych metod wypełniania, modelowania i powiększania piersi, wykorzystanie własnej tkanki tłuszczowej jest najbezpieczniejsze. Do powiększania piersi bardzo często wykorzystywane są syntetyczne substancje, które mogą powodować reakcję alergiczną, a nawet stanowić zagrożenie dla życia. Przykładem jest afera związana z powiększeniem piersi żelem Aquafilling o nieznanym składzie, który u wielu kobiet spowodował niebezpieczne komplikacje, grożące utratą piersi, a nawet śmiercią. W przypadku powiększanie biustu swoim tłuszczem nie ma takiego ryzyka. Wstrzykiwany preparat (własny tłuszcz) jest rozpoznawany przez pozostałe tkanki jako swój. Nie ma mowy o reakcji alergicznej ani o poważnych skutkach ubocznych. Warto jednak pamiętać, że sukces zabiegu oraz to, czy piersi będą wyglądały naturalnie i pięknie, jest uzależniony od takich czynników, jak doświadczenie lekarza oraz jakość sprzętu, który ma do dyspozycji. Dlatego warto zgłosić się do sprawdzonego specjalisty. 

Więcej na temat powiększania piersi własnym tłuszczem przeczytasz na stronie: https://krakow.dermed.pl/pl/zabiegi/powiekszanie-piersi-i-posladkow-2/ 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here