Wózki wielofunkcyjne – jakie marki brać pod uwagę?

0
1992

Wózki dziecięce wielofunkcyjne są bardzo chętnie wybierane przez rodziców. To tak zwane wózki 3w1, gdzie do dyspozycji mamy nie tylko wózek z gondolą, ale również możliwość zamiany go na wózek spacerowy w kilku ruchach, a dodatkowo również funkcjonalny fotelik samochodowy dla noworodków i niemowląt. Otrzymanie trzech produktów w jednej cenie lub fotelika za dodatkową niewielką opłatą jest dla rodziców, którzy w pierwszym okresie życia dziecka mają mnóstwo wydatków, idealną propozycją. Przyjrzyjmy się markom, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze.

Adamex – polska firma z tradycjami

Adamex to renomowana polska firma, która wychodzi naprzeciw potrzebom rodziców i oferuje niezwykle praktyczne wózki wielofunkcyjne. Gondole wózków są duże co pozwala na przewożenie w nich dzieci przez pierwsze 6-8 miesięcy życia, czyli przez cały okres, kiedy rodzice używają wózka z gondolą. Przejście na wózek spacerowy jest niezwykle proste dzięki doskonałemu i szybkiemu sposobowi składania stelaża. Gondola może służyć po zdjęciu ze stelaża również jako kołyska, co jest bardzo przydatne. Oczywiście nie brakuje tu dodatkowych akcesoriów w postaci torby, moskitiery, czy folii przeciwdeszczowej. Pompowane koła i dobra amortyzacja oraz solidne hamulce, a także wygodny i wyściełany uchwyt pozwala cieszyć się ze wspólnych spacerów. Dodatkowo stelaż każdego z wózków dziecięcych Adamex umożliwia montaż dedykowanego do wózków fotelika. Można znaleźć wiele rodzajów i kolorów tapicerki wózka z elementami z ekoskóry.

Baby Active – wózki nowoczesne lub w stylu retro

Kolejną marką, na jaką warto zwrócić uwagę jest Baby Active. Wózki dziecięce tej firmy wyposażone są w system cichego składania budki w gondoli, dzięki czemu nie obudzi się śpiącego malucha. Firma ma szeroką ofertę i można znaleźć wśród niej zarówno wózek dziecięcy o nowoczesnym designie, jak i model w stylu retro. Ten drugi charakteryzuje się bardzo ciekawą gondolą z koszem z wikliny, a dodatkowo posiada stylowe pompowane koła z widocznymi szprychami, które przywodzą na myśl wózki z lat 80-tych. Dla tych, którzy chcą postawić na nowoczesny design są wózki całkowicie pokryte tapicerką z mniejszymi ale równie dobrze amortyzującymi wstrząsy kołami. Oczywiście, jak w przypadku wszystkich wózków dziecięcych wielofunkcyjnych, nie brakuje tu funkcjonalnych dodatków takich jak np. przewijak turystyczny czy też metalowy kosz na zakupy. Oczywiście bardzo łatwo można przekształcić każdy wózek w spacerówkę. Rzecz jasna dołączony jest również kompatybilny fotelik samochodowy.

X-Lander – nowatorska konstrukcja i modny design

X-lander to marka, która swoją ofertę kieruje do aktywnych rodziców, którzy chcą dużo spacerować ze swoją pociechą. Wózki dziecięce wielofunkcyjne tego producenta posiadają przydatne dodatki w postaci pulsacyjnego światła ledowego w podnóżku, czy też odblasków, co pozwala bezpiecznie spacerować również po zmierzchu. Gondola jest głęboka, a aluminiowy stelaż bardzo lekki, dzięki temu łatwo jest znosić wózek dziecięcy ze schodów. Stelaż łatwo przekształca się w spacerówkę, a tapicerkę zdjąć i wyprać. Dodatkowo z pociechą można pójść również na zakupy, wykorzystując stelaż i dołączony do niego fotelik, dzięki czemu łatwiej jest poruszać się między półkami sklepowymi.

Roan – wózki dziecięce z bardzo głęboką i obszerną gondolą

Wielu rodziców zamawiając wózki online narzeka na to, że gondola w wózku dziecięcym wielofunkcyjnym jest zbyt mała. W przypadku wyboru wózków marki Roan, której tradycje sięgają lat 70-tych, z pewnością nie ma tego problemu. Wózki są zwrotne i łatwo się je prowadzi. W ofercie można znaleźć zarówno stylizowane wózki dziecięce nawiązujące do początków marki, jak i takie w bardziej nowoczesnej odsłonie. Jak przystało na wózki wielofunkcyjne posiadają wszystkie niezbędne akcesoria, w tym fotelik samochodowy z kategorii 0-13. W przypadku spacerówki istnieje możliwość regulacji aż do pozycji leżącej.

Wśród wielu marek oferujących wózki dziecięce m.in. wielofunkcyjne warto zwrócić uwagę na wyżej wymienione, z których każda ma wiele do zaoferowania. Lekkie konstrukcje i dobre parametry techniczne, a także funkcjonalne dodatki i głębokie gondole są powodami dla których wiele osób sięga po wózki z ich oferty.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here