Fotel fryzjerski

Profesjonalne wyposażenie salonu fryzjerskiego może mieć ogromny wpływ na sukces biznesu. To właśnie od mebli zależy komfort nie tylko klientów, ale też i pracowników odpowiedzialnych za jakość świadczonych usług. Ponadto wystrój często decyduje o ogólnym odbiorze miejsca przez odwiedzające je osoby. Sprawdź, jakie meble powinny znaleźć się w salonie fryzjerskim.

Fotel fryzjerski

Ten element wyposażenia to absolutna podstawa. Jego wybór powinien być dobrze przemyślany, ponieważ ewentualny dyskomfort odczuwany przez klienta może zniechęcić go do kolejnej wizyty. Profesjonalne fotele fryzjerskie mają też szereg udogodnień dla fryzjerów, co może ułatwić pracę i w konsekwencji przełożyć się na lepszą jakość usługi. Z całą pewnością oprócz zwykłego siedziska powinien pojawić się także model z myjnią. Jeśli w ofercie salonu przewidziano również strzyżenie i stylizację męskiego zarostu, to warto pomyśleć o zakupie specjalnego fotela barberskiego.

Taboret fryzjerski

Praca fryzjera oznacza przeważnie długie godziny spędzone na stojąco. Jak wiadomo, zmęczenie nie wpływa korzystnie na jakość usług, dlatego warto nieco ułatwić sobie czas spędzony w pracy. W salonie warto mieć specjalne taborety fryzjerskie, które umożliwią wykonywanie obowiązków na siedząco. To z kolei może pomóc w zwiększeniu wydajności pracowników i ograniczeniu uczucia zmęczenia. Warto wybierać profesjonalne taborety dla salonów fryzjerskich, ponieważ takie meble są stworzone z myślą o pozycji przyjmowanej przez fryzjera podczas pracy.

Konsola fryzjerska

W każdym salonie fryzjerskim powinno znaleźć się miejsce na konsolę fryzjerską. Modele z oferty sklepu online ActiveShop są zaprojektowane w taki sposób, żeby maksymalnie ułatwić pracę fryzjerom. Z tego powodu oprócz lustra i pojemnego blatu mają wiele półek, szuflad i innych schowków na niezbędne narzędzia, kosmetyki i sprzęt. Na dodatek konsole mają ciekawy design z nutą ekskluzywności i na pewno zrobią dobre wrażenie na klientach. Podczas zakupów warto zwrócić uwagę na to, żeby poszczególne elementy wyposażenia tworzyły harmonijną całość pod względem stylu i kolorystyki.

Recepcja

Recepcja jest wizytówką salonu, dlatego nie powinna być wybierana pospiesznie czy też z przypadku. Potencjalny bądź już umówiony klient po wejściu do zakładu fryzjerskiego w pierwszej kolejności zobaczy właśnie ten mebel i to na podstawie jego wyglądu może wyrobić sobie wstępną opinię o salonie. Warto zatem postawić na solidne recepcje o eleganckim wyglądzie, który będzie współgrał z ogólnym wystrojem salonu.

Meble do poczekalni

Dość często klienci przychodzą do salonu co najmniej kilka minut przed umówioną wizytą, niekiedy też mogą zdarzyć się drobne opóźnienia w pracy fryzjerów. W takich sytuacjach klient spędzi nieco czasu w poczekalni, która niemal na równi z recepcją jest wizytówką salonu. Dla wygody i zadowolenia osób odwiedzających salon warto zainwestować w solidne sofy i fotele, dzięki którym czas spędzony w kolejce będzie przyjemnym doświadczeniem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here