ubranka dla dziewczynki

Nikogo nie zadziwia dziewczynka w różowych ubrankach, ale gdy założy jej się niebieskie ciuszki, to spotkać się można z różnymi reakcjami. Powszechnie uważa się bowiem, że kolor różowy jest zarezerwowany dla małych księżniczek, a błękitny – dla chłopców. Czy naprawdę ubranka dla dziewczynek muszą być różowe?

Różowe ubranka dla dziewczynki

Przeglądając oferty wielu sklepów z ciuszkami dla dzieci widać, że wspomniany na wstępie podział jest obowiązujący. W dziale dla dziewczynek dominuje róż, a dla chłopców – niebieski. Czy oznacza to, że trzeba się tego trzymać? Czy da się kupić bluzy, koszulki, spódnice, spodnie i w innych kolorach? Oczywiście, że tak! Jednak nie ma co ukrywać, w przypadku sieciówek będzie to znacznie mniejszy wybór. Zdecydowanie łatwiej jest kupić różowe ubranka dla dzieci w najróżniejszych odcieniach niż żółte, granatowe, czy brązowe. Kolory ziemi są w ogóle rzadkością w przypadku odzieży dla najmłodszych.

Czy ubranka dla dziewczynki muszą być różowe?

Jeśli zależy nam na bluzach, sukienkach i innych elementach garderoby dla córek w innych kolorach niż różowy, fioletowy czy czerwony, to warto przejrzeć oferty sklepów online. W nich jest znacznie większa szansa, by znaleźć nietuzinkowe ubranka dla dzieci, a więc uszyte z tkanin w kolorze nude, brąz, szarościach, beżach. Taka odzież jest ponadczasowa, choć bardzo minimalistyczna. Wysokiej jakości, uszyte w Polsce z tkanin barwionych na neutralne kolory, ubranka dla dziewczynki znajdziesz na www.smilegirls.pl. Zobacz, jakie ciuszki dla córki możesz zamówić, gdy zależy ci na neutralnych kolorach.

Polskie ubranka dla dzieci ze wspomnianego sklepu internetowego występują w kolorze szarym, pudrowym, białym, brązowym, jasnożółtym, grafitowym. Co więcej, wszystkie wykonane są z wysokiej jakości certyfikowanych materiałów i z dbałością o każdy detal. Stawiając na takie ubranka dla dzieci handmade, tworzy się dziecku kapsułową garderobę. Każdy ciuszek pasuje odcieniem do pozostałych. Dzięki temu znacznie łatwej jest dopasować stylizację, nawet gdy córka chce się już ubierać samodzielnie.

Czy ubranka dla dziewczynek muszą być różowe? Nie, nie muszą. Tak jak i ubranka dla chłopców nie muszą być niebieskie. Najważniejsze jest, by wybierać dla pociechy odzież wykonaną z wysokiej jakości materiałów, posiadających certyfikat OEKO-TEX, które nie wywołują podrażnień. Kluczowe jest też to, by ubrania dla dzieci dobrze znosiły pranie, a także wytrzymały szaleństwa na placu zabaw.

Neutralne kolory dla dzieci

Co ciekawe, dawniej różowe ubranka nosili chłopcy, a dziewczynki – niebieskie. Praktycznie do XIX wieku dzieci obu płci ubierano tak samo. Ubranka dla najmłodszych były jasne, by łatwiej je było czyścić i wybielać. Nie mówiąc o tym, że w wielodzietnych rodzinach tak neutralne, jednolite ubranka pozwalały na ubieranie młodszych dzieci w ubranka po starszym rodzeństwie.

Co ciekawe, dzisiaj znowu większość rodziców stawia na ubranka dla dzieci w neutralnych kolorach. Aktualnie są dwa podziały – na osoby, które wybierają kolorowe, pstrokate ciuszki z nadrukami i takie, które wybierają te w jasnych barwach. Dzieje się tak nie tylko ze względów estetycznych czy praktycznych, ale również dlatego, że podział na różowy i niebieski kolor, a więc dziewczynki i chłopców, jest uznawany za dyskryminację płciową.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here