Jak wybrać rękawiczki szpitalne

Wybór odpowiednich rękawiczek szpitalnych jest o wiele bardziej istotny, niż mogłoby się to z pozoru wydawać. Chodzi przecież o bezpieczeństwo personelu. Osoby, które są odpowiedzialne za wyposażenie szpitala muszą więc pamiętać o ciążącej na nich odpowiedzialności. Jak więc dokonać tego wyboru?

Dokładne czytanie oznaczeń na opakowaniu?

Rękawiczki szpitalne, które spełniają wszelkie normy wizualnie być może nie różnią się od tych, które są niższej jakości, jednakże kiedy zwrócimy uwagę na to, co napisano na opakowaniu, okaże się, że są tam umieszczone oznaczenia decydujące o bezpieczeństwie personelu.

Trzeba więc sprawdzić, czy materiał wykonania rękawiczek szpitalnych nie pozwala na przenikanie drobnoustrojów chorobotwórczych. Jeżeli posiadają mikropory większe, niż zakładają to normy, nie mogą być używane na oddziale, sali operacyjnej czy też podczas interwencji pogotowia ratunkowego. Ponadto rękawiczki szpitalne muszą posiadać odpowiednią odporność na uszkodzenia mechaniczne.

Jaka firma będzie najlepsza?

Na pewno warto postawić na coś sprawdzonego, z odpowiednimi certyfikatami i atestami, czyli na firmę, która cieszy się renomą w środowisku medycznym. Tylko wtedy można liczyć na to, że rękawiczki spełnią pokładane w nich oczekiwania, czyli przede wszystkim będą zapewniać ochronę.

Wysokiej jakości rękawiczki szpitalne na pewno będą zdecydowanie mniej podatne na pękanie czy przerwanie, a co za tym idzie ich stosowanie wpłynie na efektywność pracy całego zespołu medycznego. Wszyscy pracownicy mają prawo czuć się bezpiecznie i mieć zapewnione najwyższe standardy zabezpieczeń. Widać więc wyraźnie, że to, z jakiej firmy będą pochodzić rękawice medyczne, ma ogromne znaczenie. Przy wyborze nie należy się więc kierować jedynie ceną.

Odpowiednio częste zmienianie rękawiczek – dlaczego tak ważne?

Chociaż wysoka jakość rękawic szpitalnych gwarantuje, że nie przedostaną się przez nie żadne zarazki, noszenie ich dłużej niż nakazywałyby normy może powodować częstsze pękanie.

Po każdej zmianie rękawic, personel medyczny jest również zobowiązany do mycia rąk. Dlaczego to tak ważne? Ponieważ na skórze mogą pozostawać zarazki, które znalazły się tam podczas ich zdejmowania. Rękawice należy wyrzucać do odpadów medycznych.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Grupa Anmar.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here