włosy
fot.: pexels.com

Włosy są jedną z najważniejszych wizytówek każdego człowieka. Nie ma tutaj znaczenia, czy jest się kobietą czy mężczyzną – każdy człowiek chce zawsze dobrze się prezentować. Aby tak było, należy odpowiednio dopasować fryzurę do swojej urody. Jednak nie każdy wie, jak to zrobić. O czym należy pamiętać?

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/jaka-fryzure-wybrac/

Odpowiednio wykonane cięcie

Właściwa stylizacja włosów potrafi świetnie zatuszować mankamenty urody, za to podkreślić jej największe atuty. Aby przekonać się jednak, która fryzura będzie dla nas odpowiednia, warto zastosować kilka porad.

Przede wszystkim, warto rozpoznać własny kształt twarzy. Można to zrobić na dwa sposoby. Jednym z nich, jest spięcie włosów i zrobienie sobie zdjęcia, na których twarz jest całkowicie odsłonięta. Druga metodą jest zmierzenie poszczególnych części swojej twarzy – w zależności od wymiarów, można określić swój kształt twarzy.

Wyróżnia się takie kształty twarzy jak: kwadratowa, trójkąta, owalna oraz okrągła. Każda z nich ma swoje cechy charakterystyczne i do każdej z nich, będzie pasowała zupełnie inna fryzura.

Jak wybrać kolor włosów?

Kiedy już rozpozna się własny kształt twarzy i dobierze pasującą do niej fryzurę, warto pomyśleć o kolorze włosów. Zarówno cięcie włosów, jak i wybrany kolor może mieć właściwości korygujące i modelujące rysy twarzy.

Przykładowo, ciemne włosy skutecznie wysmuklają twarz. Jaśniejsze włosy natomiast, mogą optycznie poprawić proporcje twarzy. Warto pamiętać, że wraz ze zmianą koloru włosów, należy pomyśleć czy ich kolor współgra z oprawą oczu. Jeżeli jest ona za ciemna lub za jasna, to warto przeprowadzić małe poprawki kosmetyczne.

Jeżeli jednak nie jest się przekonanym co do wybranego koloru, można udać się do specjalisty, który pomoże zarówno wybrać kolor włosów, jak i odpowiednie cięcie. Pozwoli to uniknąć przykrych konsekwencji, za to pozwoli na nadanie fryzurze indywidualnego charakteru.

Przeczytaj też: http://itsocial.pl/pielegnacja-wlosow-kreconych/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here