cukier
fot. pixabay.com

Niektóre osoby są wielkimi fanami słodyczy i nie wyobrażają sobie bez nich życia. Jednakże cukier to bardzo poważny nałóg, który jest szeroko dostępny i może nas od siebie uzależnić, podobnie jak prawdziwe narkotyki! Sprawdź, jak walczyć z uzależnieniem od cukru!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/objawy-uzaleznienia-od-cukru-jak-sobie-z-nim-radzic/

Cukier

Cukier to słodka, krystaliczna substancja, którą pozyskuje się z buraków cukrowych lub z trzciny cukrowej. Ma on wiele kolorów oraz kształtów, a stanowi głównie źródło energii – węglowodanów. Cukier to nic innego jak puste kalorie, które nie mają żadnych wartości odżywczych dla naszego organizmu. Nie ma w nim również żadnych witamin, a jedynie mikroskopijne ilości żelaza.

Cukier dla naszego organizmu jest jedynie źródłem energii, którą dostarcza w 1g aż 4 kcal. Jego nadmiar jest dla nas szkodliwy. A obecnie cukier znajduje się w większości produktów na sklepowych półkach! Znajdziesz go nawet w przyprawach! Dlatego bardzo trudno jest nam się od niego odciąć i spożywać we właściwych proporcjach. Gdyż sam w sobie nie stanowi on zagrożenia, jeśli jest spożywany rzadko i w małej ilości.

Szkodliwy cukier

Cukier jest przyczyną nadwagi oraz otyłości, powoduje próchnicę, może być czynnikiem ryzyka chorób układu krążenia, a także wywołać insulinooporność, prowadzi do cukrzycy typu II, nasila trądzik, a także może przyczyniać się do depresji!

Jak sobie z nim radzić? Najlepiej rozpocząć małymi krokami walkę z uzależnieniem od cukru! Podejmij się wyzwania i stopniowo rezygnuj z obecności cukru w swoim codziennym jadłospisie. Jeśli słodzisz napoje, przestań to robić i spożywaj je bez słodzenia. Dobieraj produkty na zakupach czytając uważnie etykiety z składem produktów. Unikaj tych, które mają cukier jako dodatek. Zrezygnuj całkowicie ze spożywania słodyczy! Nie kupuj żadnych słodkich przekąsek, ani też nie oszukuj siebie, że nie będziesz ich jeść, zastąp je zdrowszymi zamiennikami!

Przeczytaj też: http://www.hajpa.pl/cala-prawda-o-infekcjach-intymnych/

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here