witamina D3

Każda pora roku jest inna, a przyroda ma na człowieka ogromny wpływ. Zmieniają się pory roku, a co za tym idzie – zmianie ulega nasze zdrowie oraz samopoczucie. Współcześnie jesteśmy jednak w stanie reagować na nadchodzące zmiany i nie poddajemy się ich negatywnym skutkom. Wysuszające wiatry jesienne, deszcze i przenikliwe chłody nie są w stanie nas sparaliżować, jeśli wiemy, co może nam pomóc w utrzymaniu równowagi niezbędnej do prawidłowego funkcjonowania.

Jakie witaminy są konieczne jesienią?

Jesień i zima to dla człowieka trudny czas. Nasza dieta jest uboższa w witaminy, cierpimy na niedobór światła słonecznego. Z tego względu powinniśmy podjąć środki, które wyciągną nas z jesiennej chandry. Na jakie środki powinniśmy zwrócić szczególną uwagę?

Witamina D3 to hormon wywarzany w naszym organizmie w wyniku zaawansowanych przekształceń cholesterolu. Jednak aby to przekształcenie nastąpiło, niezbędne jest zażycie światła słonecznego. Niestety, jest to bardzo trudne jesienią, czy zimą, kiedy nasza półkula cierpi na niedobór promieni słonecznych. Witamina D znana jest z tego, że rozpuszcza się w tłuszczach, dlatego korzystnie ją suplementować w trakcie jedzenia posiłku bogatego w tłuszcze. Naturalnymi źródłami witaminy D są tłuste ryby, żółtka jaj kurzych, wątróbka, pełnotłuste sery oraz mleko. Jednak niezwykle ważny jest fakt, że spożywając tego typu pokarmy i tak nie jesteśmy w stanie pokryć naszego zapotrzebowania, zwłaszcza kiedy za oknem śnieg lub deszcz. W czasie tych dwóch pór roku zalecana jest suplementacja, jednak zanim rozpoczniemy podawanie witaminy D3, powinniśmy wykonać specjalne badania, które dokładnie określą jej poziom w naszym organizmie. Najlepszym towarzystwem witaminy D są: witamina A, K oraz magnez.

Inne witaminy na jesienną chandrę

Witaminy z grupy B to bardzo złożona grupa witamin, o której nie możemy zapomnieć. Odpowiadają bowiem za prawidłowe funkcjonowanie organizmu, a przede wszystkim układu nerwowego. Ponadto biorą udział w ważnych procesach biochemicznych. Witaminy z grupy B znajdziemy głównie w produktach zbożowych, czyli w ryżu, nasionach roślin strączkowych, kaszach, płatkach owsianych, mięsie, wędlinach, nasionach sezamu, słonecznika oraz dyni, a także w ziemniakach i orzechach.

Wszystkie te witaminy i wiele więcej znajdziesz z pewnością w dobrze zbilansowanej diecie. Jeśli jednak nie masz czasu na wizyty u dietetyka, samodzielne rozpisywanie posiłków, liczenie kalorii i robienie zakupów w supermarketach, warto skorzystać ze współczesnego udogodnienia, jakim jest catering dietetyczny Bielsko-Biała. Bez problemu zamówisz interesującą dietę pudełkową, która zaspokoi zapotrzebowanie organizmu na wszelkie makro- i mikroskładniki.

Co oprócz zdrowej diety?

Nie tylko nasza dieta ma wpływa na nasze samopoczucie jesienią czy zimą. Niezwykle istotne są także nasze działania. Powinniśmy poświęcać czas ruchowi na świeżym powietrzu bądź na zajęcia na siłowni, które znacznie poprawią nasze samopoczucie. Aktywność fizyczna wspomaga wydzielanie endorfin, czyli hormonów szczęścia, które są niezwykle ważne w ponurych miesiącach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here