Etui do telefonu Samsung Galaxy A70

0
2159

W momencie, w którym przychodzi nam kupić odpowiednią obudowę na nasz nowy telefon, dobrze byłoby dowiedzieć się kilku rzeczy, które pomogą nam w wyborze możliwie najlepszego etui. Choć z pozoru może to się nie wydawać zbyt ważne, to jednak znaczenie mają tutaj różne czynniki – od kształtu, po używane do wykonania obudowy materiały, różne dodatkowe funkcje etui, a nawet marka, czyli rozpoznawalność producenta na rynku, wskazująca na jego dobre lub złe produkty. Warto na to wszystko wcześniej zwrócić uwagę.

Posłużmy się dla przykładu jednym z najnowszych modeli telefonu ze stajni Samsunga: jaką ochronę do telefonu Samsung Galaxy A70 wybrać? Po zakupie tego telefonu z pewnością będziemy się zastanawiać, jakie jest dobre etui Samsung A70. Wówczas powinniśmy rozejrzeć się dokładnie, co oferują nam sklepy, zarówno internetowe, jak i te stacjonarne.

Kupując obudowę, już na początku musimy zdecydować, jakiego rodzaju ma być to obudowa i w jaki sposób ma nam i naszemu smartfonowi służyć. Wszystko zależy tak naprawdę od tego, czy ma to być wytrzumały case do Samsung A70, czy może dizajnerskie etui, wyrażające naszą osobę! Standardowe etui chronią tył i boki smartfona, pozostawiając ekran w pełni odkrytym. Taka prosta konstrukcja obudowy jest dostępna dla niemal każdego modelu telefonu, powinna go również całkiem dobrze chronić przed czynnikami zewnętrznymi.

Natomiast obudowa typu bumper często zostawia odsłonięty tył telefonu, ale zawiera materiały amortyzujące wokół każdego rogu etui, aby zapobiec ewentualnym uszkodzeniom telefonu. Czasami takie obudowy będą miały cienkie lub przezroczyste plecki i zwykle będą lekkie, ale oferować też będą ograniczoną ochronę smartfona. Z kolei pancerne etui często są zbudowane z wielu warstw różnych materiałów, aby uzyskać maksymalny efekt ochrony naszego telefonu.

Niektóre obudowy, oprócz gwarancji ochrony przed upadkami, uderzeniami i zadrapaniami, obejmują wyspecjalizowane zabezpieczenia przed wnikaniem do smartfona wody lub kurzu, i jako takie posiadają stopień ochrony IP, taki jak, na przykład, IP68. Pierwsza liczba to zwykle sześć, co odpowiada całkowitej odporności na kurz, a druga liczba to zwykle siedem lub osiem i oznacza, że ​​smartfon jest chroniony przed zanurzeniem w wodzie. Należy pamiętać, że ta ochrona rozciąga się tylko na pewne głębokości i na określony czas, np. do dwóch metrów i 30 minut.

Jeszcze innym rodzajem etui do telefonu jest etui, jakie często widzimy u biznesmenów, nazywane portfelem lub etui z klapką. Takie etui, dzięki temu, że zakrywa nam całą powierzchnię telefonu, sprawia, że telefon istotnie jest chroniony z każdej strony, zarówno z przodu, jak i z tyłu. Mażemy też postawić na etui, które jest futerałem – bardzo dobrze chroni smartfona, ale wymaga również, abyśmy przed użyciem telefonu wyjęli telefon z takiego etui. Dodatkowym plusem takiego etui jest fakt, że nie musi ono być dopasowane do konkretnego smartfona, więc możemy użyć jednego etui do wielu smartfonów o podobnej wielkości.

[Głosów:3    Średnia:3.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here