Najlepsze sposoby na depilację laserową

Lato to okres, w którym słońce przygrzewa mocniej, zachęcając do zrzucenia nadliczbowej ilości ubrań. Zarówno kobiety jak i mężczyźni chętniej pokazują ciało. To także okres gorących przygotowań do sezonu bikini i najlepszy czas na pomyślenie o trwałym usunięciu owłosienia. Depilacja laserowa to zabieg bardzo popularny w gabinetach medycyny estetycznej, na który coraz chętniej decydują się również panowie. Rynek kosmetyczny jest przesycony różnego typu urządzeniami, dlatego przygotowaliśmy zestawienie trzech najlepszych laserów na rynku.

Depilacja laserowa – co to takiego?

Podczas depilacji laserowej, za pomocą wiązki światła, usuwane jest niepożądane owłosienie. Wiązka ta ma za zadanie wniknąć głęboko w skórę niszcząc cebulkę włosa razem z korzeniami. Należy pamiętać, że ze względu na różne fazy wzrostu włosa, zabiegi należy powtarzać. Cykl rozwojowy włosa odbywa się w trzech fazach i powtarza wielokrotnie w ciągu życia.

  • Faza anagenu – to aktywna faza wzrostu włosa, gdy komórki macierzy intensywnie dzielą się by produkować nowy włos. Na owłosionej skórze głowy 85% włosów znajduje się w fazie anagenu.
  • Faza katagenu – gdy włos wchodzi w fazę zanikania. Zanika macierz i włos zostaje wypchnięty w kierunku powierzchni skóry. Około 3% włosów na skórze głowy znajduje się fazie katagenu.
  • Faza telogenu – to faza wypadania, w której włos jest całkowicie zrogowaciały i w zasadzie martwy. Cebulka staje się coraz cieńsza, aż w końcu wypada podczas mycia, szczotkowania lub wypchnięta przez nowy włos. W fazie telogenu znajduje się 12% włosów na skórze głowy.

Depilacja laserowa działa na włosy w fazie anagenu. Najlepiej działa na włosy ciemne i grube, ale na rynku można znaleźć także urządzenia, które poradzą sobie z najtrudniejszymi rodzajami włosów.

Depilacja laserem Thunder

Laser do depilacji Thunder MT to najnowszy, najszybszy i najmocniejszy wśród laserów do epilacji. W Polsce dostępny jest tylko w dwóch miejscach – jednym z nich jest warszawska Klinika Miracki, której eksperci polecają urządzenie swoim pacjentom. Thunder MT, poza usuwaniem ciemniejszego owłosienia doskonale radzi sobie także z włosami cienkimi i jasnymi. Thunder wykrywa melaninę w skórze nawet we wczesnej fazie wzrostu włosa, dzięki czemu częstotliwość powtarzania zabiegów nie musi być tak duża jak w przypadku innych urządzeń tego typu. Zabiegi depilacji laserowej Thunder MT wykonuje się co 4-8 tygodni w zależności od partii ciała.

Depilacja bikini z laserem nr. 1 na rynku

Laser diodowy Vectus jest najpopularniejszym urządzeniem na rynku. Jest szybki, skuteczny, a przede wszystkim bezpieczny. Doskonale radzi sobie z depilacją nóg, bikini oraz innych partii ciała. W laserach Vectus wykorzystywany jest system Skintel, który automatycznie bada poziom zawartości melaniny w skórze, co pozwala na najbardziej precyzyjne dopasowanie siły energii lasera do indywidualnych potrzeb. Laser Vectus umożliwia depilację niemal bez ograniczeń. Stosowana w nim technologia czyni go skutecznym na skórach o różnej karnacji czy kolorach włosa – od najjaśniejszych i rudych po całkiem ciemne.

Bezbolesna depilacja miejsc intymnych

Trzeci w naszym rankingu laser to Motus Deka. To laser nowej generacji, niezwykle szybki i skuteczny. W urządzeniach typu Motus wykorzystywana jest formuła Moveo, opierająca się na szybkich, płynnych ruchach głowicy po skórze. W większości innych laserów natomiast wykonuje się serię występujących obok siebie strzałów wiązką światła. Warto dodać, że laser Motus posiada szafirową płytkę, która jest chłodzona do 15 stopni Celsjusza, ograniczając do minimum ból przy zabiegu, nawet w przypadku depilacji miejsc intymnych.

Rodzaj depilacji i stosowanego urządzenia najlepiej dopasować do indywidualnych cech każdego pacjenta. Dlatego, przed decyzją warto zajrzeć na stronę internetową specjalistycznych gabinetów, jak Klinika Miracki, by dowiedzieć się więcej o wskazaniach i przeciwwskazaniach depilacji laserowej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here