Jak ściągnąć paznokcie żelowe?

Dłonie i paznokcie są niewątpliwie wizytówką każdego człowieka. Zadbanie dłonie oraz paznokcie nie są zarezerwowane tylko dla kobiet i należy o tym pamiętać! Coraz więcej mężczyzn niestety o tym zapomina. Zadbane dłonie to podstawa nie tylko w życiu codziennym, ale i zawodowym. O dłonie i paznokcie należy dbać regularnie tak jak o pozostałe części ciała (dokładnie myć, usuwać zrogowaciały naskórek z wałów okołopaznokciowych, nie obgryzać paznokci, regularnie obcinać, kremować).

W przypadku mężczyzn wiadome jest, iż skomplikowane zabiegi manicure nie wchodzą w grę. Pielęgnacja dłoni u mężczyzny zatrzymuje się na regularnym obcinaniu paznokci (no chyba, że mamy do czynienia z nawykiem obgryzania).

Obgryzanie paznokci to okropna przypadłość, która swoje podłoże ma gdzieś daleko w naszej psychice

Jak ściągnąć paznokcie żelowe?Następuje przeważnie w sytuacjach stresogennych. Obgryzanie płytki sprawia, że dłonie wyglądają bardzo nieestetycznie, skórki są suche i poszarpane, a „zjedzona” płytka ulega zniekształceniu. Regularne obgryzanie może również skończyć się uszkodzeniem macierzy paznokcia. Ciekawym sposobem na poradzenie sobie z nawykiem obgryzania jest przedłużenie (u kobiet) tudzież wzmocnienie (u mężczyzn) naturalnej płytki żelem (potrzebna jest lampa Led/UV) lub akrylem (bez użycia lampy). Paznokieć zbudowany żelem lub akrylem wygląda naturalnie, a jego długość oraz kształt można dowolnie zmieniać i modyfikować w zależności od potrzeb danej osoby. Jeżeli jesteś kobietą i pragniesz mieć długie, smukłe paznokcie zdecyduj się na przedłużenie na tipsie lub formie (uzgodnij ze stylistką najlepszą dla siebie metodę) dla mężczyzn z kolei przeznaczone jest tradycyjne wzmocnienie naturalnej płytki. Paznokcie zabezpieczone warstwą żelu/akrylu są twarde co uniemożliwia obgryzanie oraz zabezpiecza przed łamaniem, a z drugiej strony pozwala naturalnej płytce rosnąć. Żel/akryl nie jest metodą trwałą. Produkt należy uzupełniać regularnie co 3 tygodnie, a także kontrolować stan zapowietrzenia, aż do momentu zrośnięcia naturalnej płytki. Przerażeni mężczyźni mogą być spokojni.

Zatem jak ściągnąć paznokcie żelowe?

Po pierwszej i najważniejsze – udaj się do kosmetyki/manicurzystki/stylistki paznokci! Ściąganie tego typu produktów odbywa się za pomocą pilnika lub frezarki. Jeżeli nie masz wiedzy ani wprawy nie rób tego sam/a. Nieumiejętnym ściąganiem masy żelowej można przepiłować naturalne paznokcie oraz trwale je uszkodzić.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here