Te czarne punkciki na Twoim nosie, na czole, brodzie, na policzkach, a nawet w uszach to zaskórniki, znane też pod nazwą wągry. Nie wyglądają estetycznie. Przy każdym spojrzeniu w lustro zastanawiasz się jak się pozbyć wągrów. Próbowałeś zrobić to już nie raz. Czasem nawet udawało się oczyścić zapchane brudem i tłuszczem pory. Najczęściej jednak zaskórniki pojawiały się z powrotem. Zastanawiasz się więc, jak się pozbyć wągrów raz na zawsze. Hmmm…. czy to jest w ogóle możliwe? Zrezygnowany i zdesperowany ciśniesz biedny nos, ryzykując złamanie, a co najmniej dyslokację. Pienisz na twarzy różnorakie żele i pianki. Wypróbowujesz maseczki: wszystkie możliwe glinki, aktywowany węgiel, białko kurze, miód i płatki owsiane. Własny pies na Ciebie szczeka. Wcierasz kremy i maści. Jeszcze więcej kremów i maści. Wypowiedziałeś prawdziwą wojnę zaskórnikom, ale to bardzo trudny przeciwnik, bo kiedy znów stajesz przed lustrem, w beznadziei pytasz retorycznie: jak się pozbyć wągrów?

Jak się pozbyć wągrów?

Jak się pozbyć wągrówWalka z wągrami to swoista syzyfowa praca. Wymaga ona systematyczności oraz cierpliwości, a dobre rezultaty można szybko stracić. Drogerie oferują dziś mnóstwo produktów obiecujących oczyszczanie porów, usuwanie wągrów, idealną cerę. Trzeba pamiętać jednak o tym, aby i tutaj nie przesadzić i nie przesuszyć skóry. Zdrowa skóra to skóra odpowiednio nawilżona. Brak nawilżenia będzie rekompensowała sobie zwiększoną produkcją sebum, które z kolei zatka pory i znów będziemy rwać włosy z głowy krzycząc: jak się pozbyć wągrów.

Preparaty z apteki

Dlatego też może zamiast do drogerii lepiej jest pójść do apteki oraz zapoznać się z ofertą dermokosmetyków, które uleczą naszą skórę. Pewnie bez trudu uda się znaleźć kosmetyk albo zestaw kosmetyków, które uregulują wydzielanie się sebum, uruchomią proces delikatnego złuszczania naskórka oraz zadbają o optymalny poziom nawilżenia skóry. Kurację taką warto też wesprzeć, przynajmniej na początku, wizytą w gabinecie kosmetycznym. Tam, na zadane przez nas pytanie: jak się pozbyć wągrów otrzymamy całą gamę różnych zabiegów kosmetycznych w odpowiedzi. Warto zacząć od tradycyjnego oczyszczania twarzy. Podobno nie ma innego sposobu na to jak się pozbyć wągrów, jak tylko właśnie usuwając je mechanicznie. Potem trzeba dbać o to, by nie wróciły.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here