Jak zastrzec numer w plusie

Często bywa tak, że chcemy zastrzec numer swojego telefonu komórkowego. Czasem musimy wykonać telefon i nie chcemy się ujawniać, a z numeru zastrzeżonego korzysta również wiele osób, które chcą uniknąć niechcianych połączeń reklamowych, które potrafią uciążliwie nękać abonentów. Warto wiedzieć, jak zastrzec numer w plusie – okazuje się, że można zrobić to w łatwy i szybki sposób i każdy powinien sobie z tym poradzić bez większego problemu.

Usługa CLIR

Jak zastrzec numer w plusieJeśli użytkownik nie chce wyjawiać swojego numeru, może skorzystać z usługi nazywanej CLIR, czyli po prostu zastrzegania numeru abonenta. Jest ona dostępna także dla abonentów sieci Plus. Najprostszą metodą na jej uruchomienie jest wysłanie wiadomości SMS o treści ” dodaj PLUSKOD5 CLIR” na numer bezpłatny 2601. Usługę można dezaktywować w dowolnym momencie, wysyłając SMS o treści „usun PLUSKOD5 CLIR” pod ten sam darmowy numer. Jeszcze inną metodą jest zalogowanie się na internetowe konto PLUS. Ma do niego dostęp każdy abonent, dzięki czemu może sterować swoimi usługami z własnego domu. Jedną z nich jest właśnie zastrzeżenie numeru. Wystarczy jedynie zaznaczyć opcję usługi – „Zastrzeżenie prezentacji własnego numeru (CLIR)”. Oczywiście, aby zastrzec numer telefonu możemy także udać się do salonu PLUS, gdzie zastrzeżenia dokona dla nas konsultant – proces nie powinien trwać dłużej niż kilka minut.

Jak zastrzec numer w plusie poprzez aparat telefoniczny?

Okazuje się, że obecnie właściwie każdy smartfon ma możliwość zastrzeżenia numeru telefonu. Wystarczy wejść w menu aparatu i poszukać w ostawieniach opcji zastrzeżenia numeru telefonu. Po włączeniu usługi, numer telefonu nie będzie pokazywany przy kolejnych połączeniach. Stan taki będzie się utrzymywał aż do wyłączenia usługi, poprzez ponowne wejście w ustawienia telefonu. Jest to sposób bardzo wygodny, ponieważ użytkownik ma pełną kontrolę nad tym, w którym momencie chce ukazywać numer swojego telefonu. Niestety, kiedyś podobna opcja nie była powszechnie dostępna, dziś jest standardem nowoczesnych telefonów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here