siłownia

Każde miejsce przeznaczone do użytku publicznego w tym również kluby Fitness i siłownię rządzą się swoimi prawami. Pomimo nieformalnej, luźnej atmosfery, istnieją zasady, których należy bezwzględnie przestrzegać. Jest to bardzo ważny, ponieważ zapewnia ćwiczącym nie tylko komfort, ale również bezpieczeństwo. Poza odpowiednim ubiorem ważne jest także odpowiednie zachowanie. W jaki sposób zachowywać się na siłowni? Jak wygląda fitnessowy savoir-vivre? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/silownia-jak-wyglada-fitnessowy-savoir-vivre/ 

Dress code na siłownię – co ubrać i co ze sobą zabrać? 

Na siłownię czy do klubu fitness powinniśmy ubrać się oczywiście na sportowo. Nieodpowiednio do takich miejsc jest zakładanie eleganckiego stroju i butów na wysokim obcasie. Oczywiście nie będzie w tym nic złego, jeżeli Zabierzemy ze sobą torbę, a w niej najpotrzebniejsze rzeczy. No właśnie, ale co ze sobą zabrać? W naszej torbie treningowej powinny znaleźć się: 

  • Ubrania – koszulka sportowa, sportowy biustonosz (w przypadku kobiet), legginsy lub spodenki, bluza, 
  • obuwie sportowe,
  • ręcznik, 
  • bidon/shaker 

Są to najpotrzebniejsze rzeczy, bez których ciężko byłoby wykonywać ćwiczenia. W takich miejscach należy pamiętać również o nie nakładanie zbyt mocnego makijażu. Podczas ćwiczeń pod może lecieć nam nawet po twarzy, a pocieranie się ręcznikiem lub ręką mogą rozmawiać kosmetyki. Nie będzie wyglądało to zbyt estetycznie. 

W jaki sposób zachowywać się na siłowni? 

Na siłowni istnieją zasady, co do których powinien stosować się każdy obecny w takim miejscu. Będąc na siłowni: 

Odkładamy sprzęt na właściwe miejsce – pomoże to zachować porządek i płynność wykonywania ćwiczeń każdego uczestnika siłowy. Pomoże to uniknąć tracenia czasu na szukanie odłożonego w niewłaściwe miejsce sprzętu. Powinniśmy pamiętać również o tym, żeby odkładać sprzęt w jak najcichszy sposób. Nie powinniśmy rzucać nim o podłogę i zaburzać tym samym treningu innym.

Nie zasłaniamy luster – lustra znajdujących się na siłowni służą głównie do kontrolowania postawy ciała oraz techniki wykonywanych ćwiczeń. Zasłaniając je, umożliwiamy komuś wykonywanie odpowiednich ruchów. 

Nie blokujemy sprzętu – każdy, kto przychodzi na siłownię Chciałbym maksymalnie wykorzystać spędzony na niej czas. Ćwiczenia na jednym sprzęcie nie trwają w nieskończoność, zatem powinniśmy wykonywać dane ćwiczenie przez zamieszczoną liczbę powtórzeń i zwolnić sprzęt. 

Nie przeszkadzamy innym trenujący – nie powinniśmy rozmawiać przez telefon, narzucać się innym rozmową, nie komentować i nie pouczać uczestników siłowni, ponieważ zaburzamy przez to odpowiednią atmosferę która potrzebna jest innym ćwiczącym. 

Nie bójmy się pytać – kto pyta, nie błądzi. Kiedy jesteśmy nowi i nie znamy sposobu wykonywania ćwiczeń na danym sprzęcie, zapytajmy trenera lub osoby ćwiczącej obok. Dzięki temu unikniemy kontuzji, a także uszkodzenia sprzętu. 

Zastosowanie takich zasad spowoduje, że na siłowni lub w klubie fitness poczujemy się swobodnie, a także unikniemy krępujących sytuacji ze strony wszystkich użytkowników klubu. Pomoże to skoncentrować się jedynie na ćwiczeniach, ponieważ w końcu siłownie odwiedzamy po to, aby ćwiczyć. 

Zobacz też: http://itsocial.pl/dieta-sportowcow-kwasy-omega-3-i-6/ 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here