Jak sprawdzić wyniki matur

Matura jest bardzo ważnym dniem w życiu każdego ucznia szkoły średniej. Do tego momentu przygotowuje się pilnie trzy bądź cztery lata w zależności od rodzaju szkoły, którą wybrał. Oczywiście wpływ mają także wcześniejsze lata.

Przygotowania do matury

Jak sprawdzić wyniki maturSzkołę średnią wybiera się bowiem na podstawie doświadczeń z poprzednich lat, dzięki którym wiemy, w którą stronę planujemy pójść, czy będzie to kierunek bardziej humanistyczny, czy też ścisły. Z czasem może się jednak okazać, że nasze tropy były błędne. Zamiast historii jednak wybierzemy geografię, zamiast biologii chemię, a zamiast wiedzy o społeczeństwie historię. Należy także przygotować się do języka polskiego, matematyki oraz języka obcego – najczęściej języka angielskiego – gdyż są to w wersji podstawowej obowiązkowe przedmioty na egzaminie maturalnym. Żeby zdać maturę, trzeba te trzy egzaminy zdać na poziomie przynajmniej 30%. Nie wydaje się to trudne, ale lepiej dmuchać na zimne, bo niektóre zadanie mogą zaskoczyć. Ważne, żeby przygotować się też do egzaminów ustnych – z języka polskiego i obcego. Z języka polskiego trzeba przygotować prezentację na dany temat, gdzie zostaną na potem zadane dwa pytania. W przypadku angielskiego odpowiada się głównie z dialogów na dany temat, a także opisuje obrazki. Inaczej wyglądają oczywiście matury rozszerzone z tych przedmiotów, które są również możliwe do wyboru w przyszłości.

Jak sprawdzić wyniki matur?

Po napisaniu matury można wreszcie odetchnąć i czekać w spokoju na wyniki. Łatwo można się dowiedzieć jak sprawdzić wyniki matur, jest to zwykle podane na stronie centralnej komisji egzaminacyjnej. Odpowiedni wybór przedmiotów jest istotny także pod kątem przyszłych studiów. Powinniśmy zapoznać się z systemem przeliczników uczelni i kierunków, na które planujemy się dostać. W uczelniach o charakterze technicznym i ścisłym zapewne takie przedmioty, jak fizyka, czy matematyka będą istotniejsze, z kolei na tych humanistycznych historia oraz wiedza o społeczeństwa. W obydwu przypadkach jednak sporą rolę powinien odgrywać język angielski.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here