W dobie mediów społecznościowych pytanie jak być lubianym nabiera zupełnie innego wymiaru. Człowiek jest istotą społeczną, więc każdy z nas chce być na swój sposób lubiany i mieć wokół siebie grupę osób, z którymi może porozmawiać, czy być w bliższych relacjach.

Jak być lubianym?

Jak być lubianymJak być lubianym? Na pewno warto zadać sobie pytanie, czy zależy nam na tym, by być lubianym w rzeczywistości czy w świecie wirtualnym. Często jedno z drugim się łączy, zwłaszcza kiedy myślimy o młodych ludziach. Ich popularność w internecie przekłada się na popularność w rzeczywistości i odwrotnie. W dorosłym życiu jednak tak nie jest. Często na to, by nas lubiano musimy zapracować. Zastanawiając się nad tym, jak być lubianym, musimy mieć w pamięci kilka powiedzeń z mądrości ludowej, np. Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie, czy nie rób drugiemu, co tobie niemiłe itd. Ważne jest więc by zachowywać się tak względem innych, jakbyśmy chcieli, żeby ludzie zachowywali się wobec nas. Nie można oczekiwać od ludzi, że będą nas lubić, jeśli my będziemy wobec nich nieuprzejmi, niekoleżeńscy, czy będziemy traktować ich z góry i bez szacunku.

Dlaczego jesteśmy nielubiani?

Jeśli zastanawiamy się nad tym, jak być lubianym, musimy zacząć od siebie. Jeśli widzimy, że ludzie się od nas odsuwają, pomyślmy nad tym, dlaczego tak jest. Może robimy coś, co ludzi od nas odstręcza? Pamiętajmy jednak, że nigdy nie będzie tak, że wszyscy będą nas lubić, bo nie jesteśmy w stanie wszystkich zadowolić. Często jest tak, że to czy ktoś nas lubi, zależy od tego jak my postępujemy, jednak nie można za wszelką cenę zmieniać siebie, tylko po to, żeby ktoś nas zaakceptował i polubił. Często niestety ktoś kogoś lubi niebezinteresownie albo na pokaz. Musimy więc odróżnić uczucie fałszywe od prawdziwego, a często jest to trudne, bo ludzie nas otaczający mogą nas oszukiwać. O tym. czy ktoś nas lubi prawdziwie, czy fałszywie przekonujemy się najczęściej w trudnych sytuacjach życiowych. Wtedy to może się okazać, że nasze starania względem tego, jak być lubianym, nie przyniosły oczekiwanych efektów. A ludzie, którzy deklarowali przyjaźń nie znajdują dla nas zrozumienia i nasza znajomość była tylko na pokaz. Czasami nie warto za wszelką cenę starać się, by ktoś nas polubił, bo to on sam musi się do nas przekonać, więc powinniśmy być po prostu sobą.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here