Jak schudnąć z brzucha

Nie każdy z nas ma wagę idealną. W obecnych czasach, w których z każdej strony otacza nas niezdrowe jedzenie, słodycze, gazowane napoje i alkohol, coraz ciężej jest utrzymać zdrową i odpowiednią wagę, a także być fit. Ten trend jest widoczny również we wszelkiego rodzaju badaniach i danych statystycznych. Z roku na rok przybywa otyłych dzieci w Polsce, a także w większości zamożnych państwa Unii Europejskiej. Problem otyłości był kiedyś problemem znanym tylko w Stanach Zjednoczonych i na szeroko rozumianym Zachodzie. Obecnie jednak dotyczy on również i nas, Polaków. Jak w takim razie radzić sobie z otyłością, jak schudnąć z brzucha, ud i ramion? No i w końcu jak zrzucić kilka niepotrzebnych kilogramów?

Jak schudnąć z brzucha?

Jak schudnąć z brzuchaIstnieją dziesiątki jeżeli nie setki różnego rodzaju diet. Jedne opierają się na jedzeniu wielu posiłków, inne na jedzeniu tylko jednego typu jedzenia. jeszcze inne na jedzeniu samych zup czy też jedzeniu codziennie wyłącznie mięsa. Wiele z tych diet jest bardzo dobrych i faktycznie działa, ale równie dużo z nich to absolutna ściema, która w żaden sposób nam nie pomoże w zrzuceniu zbędnych kilogramów – wręcz przeciwnie, może zaszkodzić naszemu zdrowiu.

Podstawową rzeczą, którą musimy znać i której musimy pilnować, jeżeli faktycznie chcemy każdego tygodnia zrzucać zbędne kilogramy, jest tak zwany deficyt kaloryczny. Czym on jest i na czym polega?

Deficyt kaloryczny

Deficyt kaloryczny to zjawisko występujące w momencie gdy danego dnia dostarczamy do naszego organizmu mniej kilokalorii niż wynosi nasze dzienne zapotrzebowanie. Dzienne zapotrzebowanie kaloryczne to z kolei liczba kalorii, które powinniśmy zjadać każdego dnia żeby „wyjść na zero”, czyli ani nie tyć, ani nie chudnąć. Dla przeciętnego mężczyzny o wzroście 180 cm zapotrzebowanie to wynosi około 2300-2500 kcal.

Dzienne zapotrzebowanie kaloryczne

Dzienne zapotrzebowanie kaloryczne jest oczywiście dla każdego inne i zależy ono od bardzo wielu czynników i parametrów, takich jak chociażby nasza płeć, wiek, wzrost, waga, a także poziom naszej codziennej aktywności fizycznej. Jeżeli chcemy dowiedzieć się możliwie jak najdokładniejszego dziennego zapotrzebowania na kilokalorie dla naszego organizmu, to powinniśmy przejść się do profesjonalnego dietetyka, który ustali dla nas takie zapotrzebowanie, oczywiście w pewnym przybliżeniu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here