Jak zrobić loki

Często będąc posiadaczkami włosów kręconych za wszelką cenę pragniemy je wyprostować. W tym celu korzystamy z urządzeń takich jak prostownice oraz żelazka do włosów. A także poddajemy się specjalnym zabiegom w renomowanych salonach fryzjerskich mających na celu wyprostowanie i wygładzenie pasm. Najpopularniejsze z nich to keratynowe oraz chemiczne prostowanie włosów. Co jednak, jeżeli sytuacja ma się całkowicie odwrotnie i mając włosy proste jak druty marzymy o pięknych romantycznych falach lub też burzy uroczych, maleńkich przypominających spiralki loczków.

Jak zrobić loki?

Jak zrobić lokiNa szczęście obecnie istnieje wiele znanych sposobów na to jak zrobić loki. Zarówno samodzielnie jak i w profesjonalnych salonach oraz gabinetach fryzjerskich.
Jeżeli zastanawiasz się jak zrobić loki, które utrzymają się na włosach przez około kilka miesięcy to najlepszym sposobem, aby taki efekt osiągnąć jest poddanie się zabiegowi trwałej ondulacji który najlepiej wykonać w profesjonalnym gabinecie usług fryzjerskich.
Natomiast jeżeli zależy Ci na krótkotrwałym efekcie który utrzyma się do kolejnego mycia włosów – to istnieją dwa sposoby na to jak zrobić loki.

Papiloty i wałki

Jedne z nich to wykonanie loków za pomocą urządzeń do stylizacji włosów takich jak lokówki oraz prostownice. A drugi to wykonanie loków bez użycia ciepła. Drugi sposób to zdecydowanie bardziej bezpieczna oraz przyjazna dla naszych włosów opcja bez użycia ciepła polegająca na zawinięciu pas włosów w papiloty lub specjalne wałki. Stosując urządzenia takie jak lokówka oraz prostownica warto jest zawsze zabezpieczyć nasze włosy przed działaniem wysokiej temperatury nakładając na ich długość specjalne preparaty ochronne. Do wybory mamy wiele różnych rodzajów lokówek za pomocą których wykonamy zarówno duże i romantyczne loki, jak i cieniutkie spiralki w tylu fryzury afro. Natomiast kręcąc włosy prostownicą najprędzej uzyskamy efekt romantycznych fal w stylu gwiazd Holywood. Stosując wałki lub papiloty najlepiej jest umyć oraz lekko podsuszyć włosy, rozdzielić je na pasma i nawinąć na wałki. Pozostawić w ten sposób przez kilka godzin. Następnie rozwinąć i stylizować fryzurę wedle uznania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here