Jak mieć świadomy sen

Na pewno wielu z nas uwielbia spać. W końcu kto nie lubi po całym dniu pracy położyć się we własnym łóżku i zregenerować. A może zastanawiamy się nawet nad tym, jak mieć świadomy sen.

Czym jest świadomy sen?

Jak mieć świadomy senO, to dosyć popularny temat w ostatnim czasie. Nawet nie będę mówił, jak wiele powstało opracowań na ten temat. Wiele książek opowiada o tym, jak wyglądają badania na ten temat. Wiele osób opowiada o korzyściach, a niektórzy zapominają nawet o drugiej stronie medalu. W końcu świadome śnienie wymaga też od naszego organizmu dodatkowej pracy, na którą nie zawsze możemy sobie pozwolić. W końcu wielu z nas potrzebujemy prawdziwego odpoczynku, a nie tego, że we śnie będziemy jeszcze pracować, uczyć się i tak dalej, i tak dalej. W każdym razie powinniśmy bezpiecznie podejść do tematu. Zacznijmy od tego, że raz na jakiś czas można sobie na taki eksperyment pozwolić. Naprawdę nic nam się wtedy nie stanie. Jednak gdy będziemy już to wykonywać nagminnie, to może się to dla nas nie skończyć zbyt dobrze. Dlatego powinniśmy uważać.

Jak mieć świadomy sen?

Dobra, zamiast pleść trzy po trzy, przejdźmy do konkretów i porozmawiajmy o tym, jak można naprawdę porządnie odpocząć. Zacznijmy od tego, że położymy się wygodnie, zamkniemy oczy i skupimy się na przepływie naszych myśli. Tak, to pomoże nam przynajmniej częściowo zachować świadomość i wejść do naszego snu, zanim zaśniemy. W takim razie wdech, wydech i zaczynamy. Oczywiście, nie uda nam się za pierwszym razem. Zdziwiłbym się, gdyby to się udało za drugim lub trzecim. Czasami trzeba naprawdę wielu prób, by sobie na to pozwolić. Warto pamiętać też, że jeszcze nikt nie potrafił kreować własnego snu. Jest to niemożliwe, a przynajmniej na razie. Możemy korzystać z tego, co daje nam wyobraźnia, ale nie uda nam się nad tym wszystkim tak zapanować. Dlatego pogódźmy się z tym, jaką mamy scenerię i tam spróbujmy przeżyć naprawdę niesamowitą przygodę, która pozostanie z nami na zawsze. W takim razie nie bójmy się, ale również nie przesadźmy. Pamiętajmy, że wszystko jest dla ludzi, ale jeśli się nie postaramy, to możemy sobie jedynie zaszkodzić. A tego na pewno nie chcemy. W takim razie ruszajmy w drogę i już dzisiaj wybierzmy się do krainy naszych snów na przygodę trwającą wieki.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak zrobić loki
Następny artykułJak zrobić leczo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here