Leasing auta używanego – czy to się opłaca?

Chcesz zdecydować się na leasing auta, jednak nie chcesz wybierać nowego pojazdu? Dziś nie jest to żadnym problemem, ponieważ firmy leasingowe chętnie finansują również takie zakupy. Czy to jednak się opłaca? Postanowiliśmy to sprawdzić!

Jesteś właścicielem firmy i chcesz wziąć leasing na samochód dostawczy. Zastanawiasz się jednak, czy postawić na zupełnie nowe auto prosto z autoryzowanego salonu, czy też może wybrać raczej używane, które ma już kilka lat. Decydując się na nowe, masz nadzieję, że będzie ono się rzadziej psuło. Okazuje się jednak, że nie zawsze tak jest!

Samochód używany czy nowy?

Samochody dostawcze używane leasing mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. Są tańsze, zatem comiesięczne raty są po prostu niższe, co oznacza że możesz na tym sporo zaoszczędzić. Jest jednak również druga strona medalu, otóż możesz na tym również stracić przez częste wizyty u mechanika samochodowego. Warto pamiętać o tym, że poszczególne części zużywają się wraz z amortyzacją, przez co mają one skłonność do częstszego psucia się. Warto jednak pamiętać o tym, że nie jest to standardem. Każde urządzenie mechaniczne może się zepsuć, niezależnie od wieku. Nawet nowe samochody, prosto z salonu mogą się psuć i wymagać napraw. Tak naprawdę jest to loterią, a Ty jako leasingobiorca zawsze jesteś odpowiedzialny za serwis, a także bieżące naprawy swojego pojazdu. Musisz o tym pamiętać i dbać o auto, aby w przyszłości nie być zmuszonym do płacenia kar firmie leasingowej.

Czy wiek samochodu ma znaczenie?

Okazuje się, że większość firm finansuje auta używane nie starsze niż te czteroletnie. Najpopularniejsza zasada jest taka, że okres leasingu, a także sam wiek pojazdu nie powinien przekraczać ośmiu lat. Jeżeli jesteś zainteresowany taką formą finansowania możesz wejść na stronę firmy CLS, gdzie znajdziesz wygodny i bardzo praktyczny kalkulator leasingowy. To właśnie to narzędzie umożliwi Ci obliczenie comiesięcznych rat. Koniecznie skontaktuj się również ze specjalistą z firmy CLS, który wyjaśni Ci wszystkie szczegóły, a także odpowie na wszelkie pytania. Warto byś równolegle poszukiwał samochodu, w który będziesz chciał się wyposażyć. Dzięki temu zaoszczędzisz cenny czas i wybierzesz takie auto, które spełni Twoje wszystkie oczekiwania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here