Jak wytrzeźwieć

Jak szybko zmienić stężenie alkoholu we krwi? Po pierwsze, należy więcej jeść i więcej pić. Spożywanie zwiększonej dawki wody może spowodować, że poziom alkoholu spadnie szybciej niż wtedy, gdy będziemy po prostu leżeli i czekali, aż stan upojenia alkoholowego minie. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że woda może wzmagać wymioty. Dodatkowo, picie dużej ilości wody przyczyni się oczywiście do tego, że następnego dnia będziemy mniej cierpieli z powodu upojenia alkoholowego. Jeśli chodzi o jedzenie, warto zjeść mięso, jajka lub słodycze. Może to być tłusta zupa lub makaron z sosem.

Jak wytrzeźwiećCzy kawa pomaga szybciej wytrzeźwieć?

W sieci znajdziemy zarówno zwolenników, jak i przeciwników takiego podejścia. Picie kawy z jednej strony przyspiesza krążenie krwi, a przez to rozprowadza szybciej alkohol po organizmie. Z drugiej jednak strony kawa może pomoc pozbyć się stanu zamroczenia.

Jak wytrzeźwieć: zimny prysznic

Zdecydowanie bardziej jednoznacznie działa zimny prysznic. Wejście pod zimną, a nie gorącą wodę spowoduje, że otrzeźwiejemy szybciej niż przy pomocy objadania się czy picia dużej ilości kawy. Dodatkowo, jest to dość bezpieczny sposób na szybkie wytrzeźwienie.

Spacer, bieg lub marsz

Dodatkowo, szybciej wytrzeźwiejemy, gdy będziemy się po prostu ruszać. Wysiłek fizyczny na świeżym powietrzu nie tylko skutecznie obniży poziom alkoholu we krwi, ale pozwoli także na zmniejszenie negatywnych skutków kaca następnego dnia. Dlatego ruszanie się jest bardzo dobrą ofertą dl wszystkich tych, którzy po dniu wczorajszym nie czuja się wyraźnie.

Podłączenie się do kroplówki

Znane są już obrazki z akademików studentów medycyny. Ci, na pytanie jak wytrzeźwieć, sięgają po kroplówkę. Aby zmniejszyć ilość alkoholu we krwi, podłączają się do kroplówki. Jest to oczywiście dobry sposób, zwłaszcza jeśli zawartość kroplówki to głównie glukoza lub elektrolity. Warto jednak uważać na to, aby kroplówka pochodziła ze sprawdzonego źródła!

Na koniec należy dodać, że jeśli chcemy wytrzeźwieć, warto po prostu pójść spać. Alkohol we krwi spada w każdej godzinie snu. Nie oznacza to jednak, że po przespaniu całej nocy będziemy zupełnie trzeźwi. Zaleca się skorzystanie z alkomatu przed wyjazdem do pracy po szczególnie pijanej nocy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here