Na czym polega zrównoważone rybołówstwo?

Konsumenci oczekują potwierdzenia, że produkty rybne pochodzą z łowisk prowadzonych z zachowaniem równowagi środowiska morskiego. W końcu chcemy mieć wpływ na przyszłość naszą i naszych dzieci. Zasoby rybne stale się kurczą, dlatego warto podejmować świadome decyzje i zadbać o równowagę przyrody.

Czym są zrównoważone połowy?

Zrównoważone połowy zakładają zminimalizowany wpływ na inne zwierzęta i ekosystem morski. Prowadzone są zgodnie z obowiązującymi prawami, odpowiedzialnością i niskim oddziaływaniem na środowisko naturalne. Przedsiębiorstwa muszą adaptować się do warunków środowiskowych ulegającym ciągłym zmianom i utrzymywać połowy na poziomie zapewniającym ciągłość populacji danego gatunku. Zrównoważone rybołówstwo ma wpływ na przyszłość środowiska naturalnego, a także naszą oraz naszych dzieci. Warto więc wspierać te firmy, które stosują odpowiedzialne zasady połowów.

Zwróć uwagę na certyfikat ASC i MSC!

ASC to niezależna międzynarodowa organizacja non-profit zarządzająca najbardziej wiarygodnym na świecie programem certyfikacji, potwierdzającym pochodzenie ryb i owoców morza ze źródeł przyjaznych środowisku naturalnemu. Certyfikat ASC nazywany również certyfikatem zrównoważonej hodowli, wydawany jest przez MSC (Marine Stewardship Council). Najprościej rzec z ujmując – ryby, które trafiają na nasz stół powinny być oznakowane niebieskim znakiem MSC. Wówczas możemy być pewni, że przyczyniamy się do zachowania równowagi środowiska morskiego. Co więcej, raz przyznany certyfikat nie jest przyznawany bezterminowo. Ważny jest 5 lat, a co roku podlega audytom.

Łososie MOWI + WWF = zrównoważone połowy

Chyba większość z nas chce serwować na stół wysokiej jakości produkty, nie szkodząc środowisku naturalnemu. Trzeba więc zachować rozsądek i wybierać mądrze. Warto przyjrzeć się firmom, które oferują produkty zgodnie ze standardami zrównoważonymi połowami. Okazuje się, że łosoś MOWI posiada więcej certyfikatów (w tym ASC i MSC), niż jakakolwiek inna firma zajmująca się hodowlą łososi. Najbardziej rygorystyczne wymogi zostały stworzone w ścisłej współpracy z WWF (World Wild Life Found for Nature).

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here