Przechowywanie i transport paliw w firmie

Przechowywanie i transport cieczy niebezpiecznych w firmie to zadanie nie zawsze łatwe i wymagające zastosowania odpowiednich środków. Jest to konieczne nie tylko ze względu na kwestie bezpieczeństwa – choć te oczywiście powinny być całkowicie priorytetowe. Tego typu materiały muszą być przechowywane w odpowiedni sposób, ze względu na wymogi prawne. Niedostosowanie się przedsiębiorstwa do tych wymogów może skutkować dotkliwymi konsekwencjami prawnymi.

Paliwa w firmie – jak przechowywać?

Przechowywanie paliwa to zadanie, które obwarowane jest całą serią obostrzeń prawnych, do których każde przedsiębiorstwo musi się bezwzględnie dostosować. Sprowadza się to najczęściej do zastosowania odpowiednio przygotowanych zbiorników, a czasem również wymaga przeznaczenia na ten cel specjalnych – osobnych pomieszczeń. Bardzo dobrym i praktycznym rozwiązaniem okazują się być zbiorniki dwupłaszczowe, których konstrukcja pozwala na bezpieczne przechowywanie nie tylko paliw, ale również wielu innych potencjalnie niebezpiecznych substancji. Producent zbiorników dwupłaszczowych gwarantuje również specjalne atesty, które pozwalają na przechowywanie określonych w nich substancji przez konkretny czas, dzięki którym zyskuje się proste i całkowicie legalne rozwiązanie kwestii przechowywania paliw.

Zbiornik taki wykonany jest z dwóch, odpowiednio zaprojektowanych warstw. Wewnętrzna warstwa to zbiornik właściwy, którego konstrukcja pozwala na przechowywanie danej substancji. Druga warstwa stanowi zabezpieczenie dla warstwy wewnętrznej i dodatkową izolację. Pomiędzy nimi bardzo często znajdują się dodatkowe urządzania. W kwestii takiej jak zbiorniki paliwowe produkcja to również zapewnienie metod późniejszej kontroli bezpieczeństwa. Dlatego właśnie nowoczesne zbiorniki wyposażane są w różnego rodzaju czujniki, które właśnie to bezpieczeństwo podnoszą.

Dlaczego bezpieczeństwo jest tak ważne?

Oprócz wymagań prawnych bezpieczeństwo jest ważne również z innego powodu. Tak każe zdrowy rozsądek. W przypadku awarii zbiornika przedsiębiorca może być narażony na ogromne straty, których konsekwencje mogą być dla firmy bardzo poważne. Dlatego właśnie stosowanie atestowanych i bezpiecznych zbiorników leży w interesie firm, w których wykorzystuje się i przechowuje paliwa płynne, takie jak na przykład olej napędowy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here