Róże to piękna ozdoba każdego ogrodu
fot. Pixabay.com

Róże to przepiękne kwiaty, które są ozdobą każdego ogrodu. Dlatego też nic dziwnego, że z takim upodobaniem i zamiłowaniem sadzimy je przy naszych tarasach, ogrodzeniach czy przydomowych ogródkach. Jak więc wybrać róże, aby kwitły nam przez lata i przynosiły wiele radości swoim zapachem i wyglądem.

Przeczytaj też: https://www.gmrecords.pl/rodzaje-roz-wybierz-najlepiej-do-twojego-ogrodu/

Róże szlachetne i krzaczaste najpiękniejsze w każdym ogrodzie

Róże to bardzo popularne rośliny ogrodowe. Istnieje wiele ich odmian, warto więc wiedzieć, w jakie sadzonki najlepiej zainwestować. Najlepsze będą dla nas takie, które będą nas cieszyć swoim pięknem przez wiele lat. Taką odmianą jest z pewnością róża szlachetna, zwana również ogrodową, wielokwiatową lub herbatnią.

Jej cechy charakterystyczne to:

  • duże pełne kwiaty,
  • gęste i sztywne gałęzie,
  • klasyczna, elegancka budowa,
  • gałęzie sięgające 80-120 cm wysokości.

Ta odmiana jest jednak bardzo wrażliwa na wszelkie warunki zewnętrzne, dlatego też bardzo trudno jest ją uprawiać w naszych ogrodach. Tylko osoby, które mają dużo czasu i cierpliwości są w stanie zaopiekować się tym rodzajem krzewów na tyle, aby zapewnić im odpowiednią pielęgnację i opiekę.

Inną odmianą, bardzo popularną i łatwą do wyhodowania w naszych ogrodach są róże krzaczaste, zwane też rabatowymi lub parkowymi. Ta odmiana nie ma tak dużych i pięknych kwiatów, jak odmiana szlachetna, jednak kwitnie przez cały sezon, jest odporna na warunki zewnętrzne, zmiany pogody, a także różnego rodzaju choroby.

Inne rodzaje róż ogrodowych

Wśród pozostałych odmian róż warto również zwrócić uwagę na róże rabatowe, które nadają się do obsadzenia ścieżek i trawników. Zapewnią im tym bardzo ładny wygląd i nadadzą dużo uroku. Poza tym również róże pnące bardzo często spotkać można w naszych ogrodach. Rosną przy ogrodzeniach i tarasach, sprawiając, że mają one niezwykły, wręcz baśniowy urok. Ich gałęzie sięgają nawet kilku metrów, a kwiaty są drobne i bardzo mnogie. Taka róża wymaga specjalnego przytwierdzenia do powierzchni, na której ma się pnąć, sama bowiem tego zrobić nie potrafi.

Gdy decydujemy się na zakup różanych sadzonek, warto więc przede wszystkim zastanowić się nad tym, jaki efekt chcemy uzyskać w naszym ogrodzie, gdzie chcemy je posadzić oraz ile czasu i umiejętności może poświęcić na ich pielęgnację. Piękna róża to róża zadbana, ale zadbana róża to gwarancja, że jeszcze długo będziemy mogli się nią cieszyć w naszym ogrodzie.

Zobacz też: http://itsocial.pl/masz-w-domu-aloes-sprawdz-jak-go-pielegnowac/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here