Sprzedaż włosów

Masz już dość swoich długich włosów wymagających czasochłonnej pielęgnacji? Doskonałym, najprostszym sposobem na odświeżenie swojego wizerunku jest ich ścięcie! Krótkie long-boby są w ostatnich sezonach gorącym trendem lansowanym przez stylistów fryzur. Co ciekawe, zmiana w swoim wyglądzie może iść w parze z zarobkiem. Coraz większa grupa osób decyduje się na sprzedaż włosów lub podarowanie ich specjalnym fundacjom.

Skupowaniem włosów zajmują się profesjonalne firmy specjalizujące się w produkcji peruk i innych produktów służących do przedłużania i zagęszczania włosów. Okazuje się, że sprzedaż włosów może być źródłem sporego zastrzyku gotówki. To, za ile sprzedamy profesjonalnej firmie swoje pukle, zależy przede wszystkim od ich długości, struktury, koloru, rodzaju cięcia (na cieniowane, rzadkie włosy jest znacznie mniejszy popyt niż na grube, prosto ścięte pasma). Większość firm skupujących włosy przyjmuje pukle nie krótsze niż 20 cm. Im dłuższe i bardziej zadbane są pasma, tym bardziej wzrasta ich wartość. Na rynku perukarskim najcenniejsze są dziewicze włosy słowiańskie o długości wynoszącej minimum 60 cm. Co charakteryzuje tego typu pukle? Przede wszystkim ich jasny kolor oraz delikatna struktura nienaruszona farbowaniem i innymi zabiegami chemicznymi. Skupowane włosy są starannie myte, zabezpieczane, nierzadko farbowane zgodnie z obowiązującymi trendami, aby wreszcie stać się częścią systemu, peruki czy tupetu.

Sprzedaż włosów… i co dalej?

Zastanawiasz się, co stanie się z Twoimi włosami, które sprzedasz lub podarujesz fundacji? Skupowane włosy poddawane są dalszej obróbce. Wytwarzane są z nich specjalistyczne produkty perukarskie – dopinki, treski, peruki, systemy włosów. Nowoczesne produkty tkane są przeważnie ręcznie. Wykorzystanie włosów naturalnego pochodzenia zamiast sztucznych pasm produkowanych fabrycznie zrewolucjonizowało rynek perukarski. Wytwarzane z włosów ściętych od ludzi peruki są miękkie, lśniące i trwałe. W odróżnieniu od swoich sztucznych odpowiedników załamują światło w dokładnie ten sam sposób, co wyrastające z głowy pukle, co gwarantuje fryzurze naturalny wygląd. Dzięki nowoczesnym metodom tkania, wykorzystaniu lekkich baz zlewających się ze skórą i zapewniających pełną stabilność nakryciu głowy i dostępowi do naturalnych włosów o zróżnicowanej gęstości, strukturze i kolorze, każda osoba żyjąca w cieniu choroby może odzyskać kontrolę nad swoim wyglądem i wreszcie zacząć z uśmiechem patrzeć w lustro.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here