Ubezpieczenia turystyczne

Przed wyjazdem za granicę należy zadbać o własne bezpieczeństwo i komfort bliskich nam osób. Polisa turystyczna może okazać się przydatna w przypadku wystąpienia nieoczekiwanych dolegliwości zdrowotnych oraz trwałych urazów. Warto jednak wiedzieć, jakie aspekty wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiedniego świadczenia.

Elementy polisy

Ubezpieczenia turystyczne obejmuje różne formy pomocy, wśród których warto wskazać:

  • pakiet assistance, zapewniający wsparcie uposażonemu w codziennych sprawach w trakcie pobytu za granicą,
  • zwrot kosztów leczenia w przypadku doznania przez właściciela ubezpieczenia lub jego bliskich trwałego uszczerbku na zdrowiu,
  • ubezpieczenie OC stanowiące finansową ochronę na wypadek szkód wyrządzonych osobie trzeciej.

Szczegółowe informacje na temat zakresu polisy znaleźć można na stronie firmy cuk.pl.

EKUZ

Organem odpowiedzialnym za wydanie Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego jest Narodowy Fundusz Zdrowia. W ramach posiadanego  dokumentu uprawniony ma prawo skorzystać z usług pomocy medycznej w krajach Unii, państwach członkowskich EOG oraz Szwajcarii. Karta nie zapewnia jednak możliwości bezpłatnego korzystania ze świadczeń zdrowotnych. Właściciel dokumentu po powrocie z urlopu powinien przedstawić rachunki, potwierdzające poniesione koszty leczenia urzędnikowi odpowiedniego organu w swoim kraju. NFZ zaleca kupno polis turystycznych, ponieważ w większości zagranicznych kurortów pomoc medyczna udzielana jest obcokrajowcom w ramach prywatnych usług, który EKUZ nie obejmuje.

Koszty leczenia

Kupując ubezpieczenie, należy zwrócić uwagę na zakres świadczenia oraz Ogólne Warunki Umowy. Firmy sprzedające polisy, wyznaczają limit kosztów leczenia, które zobowiązują się pokryć. Jeśli uposażony przekroczy wskazaną kwotę, wówczas zakład może wycofać się z jej pokrycia.

Ubezpieczenie turystyczne to przydatne rozwiązanie dla osób, które planują zagraniczne wakacje oraz dłuższy wyjazd do innego kraju. Warto rozpatrzyć różnorodne kryteria przy wyborze odpowiedniego pakietu. Nigdy bowiem nie wiadomo, co może się zdarzyć. Wykupienie polisy to dodatkowe wparcie, które może okazać się bardzo użyteczne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here