Ubrania dla nastolatki

Niemalże wszystkie dziewczyny – i te młode, i te starsze dbają o swój wygląd zewnętrzny bardziej niż mężczyźni. Nic w tym dziwnego. Jak przekonuje portal zabobon.pl, taka jest ich natura. I bardzo dobrze, bo wtedy i lepsze jest ich samopoczucie, a promienny kobiecy uśmiech daje tyle sam ciepła, co słońce. I nie chodzi jedynie o malowanie i modne fryzury, ale również o strój, jakie dziewczyny zakładają codziennie.

W zakładce moda, a dokładniej w linku http://www.zabobon.pl/ubrania-mlodziezowe-dla-dziewczyn/ znajdziemy ciekawy tekst na temat tego, jak ważny jest ubiór dla kobiet. Trudno się z redakcją nie zgodzić. Faktycznie już od najmłodszych lat szkolnych zaczyna się fascynacja modą. Kilkuletnie córki podglądają swoje mamy i pragnąć wyglądać tak, jak one. Otwierają dużą szafę i przymierzają za duże ubrania – koszulki, sukienki, spodnie, a nawet – co jest bardzo częste – buty, nawet te na szpilkach. Z czasem, kiedy dziewczynki te dorastają, to jeszcze bardziej zwracają uwagę na ciuchy – krój, kolorystykę, markę. Niektóre są miłośniczkami kupowania nowych ubrań, tak bardzo, że potrafią spędzać w centrach po kilkanaście godzin, aby wyszukać coś najpiękniejszego w przystępnej cenie, najchętniej w promocji.

Gorzej, gdy taka miłość do ubioru zamienia się stan chorobowy – w tzw. fobię. Ale na szczęście w większości przypadków tak się nie dzieje, ale i tak warto mieć dobry kontakt z córką, przyjaciółką itp., aby jej podpowiedzieć i doradzić, jaką sukienkę czy bluzkę powinna kupić, a także przestrzec, że nie każdy wyzywający ubiór nadaje się do noszenia np. w szkole. Nastolatka jednak chce się jakoś wyróżnić z tłumu i pochwalić koleżankom – styl jest ważny. Nic dziwnego. Z tym że niekoniecznie musi coś poszukać w popularnym sklepie sieciowym. Wystarczy mały butik czy lumpeks – tam też nieraz można spotkać coś bardzo na czasie, bardzo trendy, coś, co da wiele luzu. Modne spodnie typu dżins też, szczególnie te, które wyglądają, jakby je pies pogryzł. Oraz te, dzięki którym podkreślona jest zgrabna sylwetka.

Nadal modne są również kurtki z materiału dżinsowego nawiązujące dla dawnych, barwnych lat 80. XX wieku. A jeśli nie takie ubrania, to świetne będą też kraciaste koszule, zarówno te spore, o numer za duże, luźne, jak i obcisłe. Jednak nie zawsze warto trzymać się kurczowo nowym trendom i czasem należy uciec od typowych ubrań. Super, gdy dziewczyny, które za chwilę staną się dorosłymi kobietami, zabawią się modą i znajdą swój własny, bardzo ciekawy styl, w którym poczują się znakomicie.

Przeczytaj też: https://pontipino.pl/integracja-sensoryczna-czy-warto-zabrac-na-nia-dziecko/

[Głosów:3    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here