Wycieczka do Warszawy – co zobaczyć z dzieckiem?

Warszawa to fascynujące miasto, które ma do zaoferowania wiele ciekawych atrakcji przeznaczonych nie tylko dla dorosłych, ale również dla dzieci. Co warto zobaczy podczas swojej wizyty w stolicy?

  1. Stare Miasto

Warszawskie Stare Miast to malowniczy zakątek, który czasami sięga średniowiecza. To właśnie tu znajdują się jedne z najbardziej znanych zabytków miasta, w tym między innymi Zamek Królewski, Kolumna Zygmunta III Wazy, zespół murów miejskich z barbakanem, a także liczne kościoły i kamienice.

Spacer Starym Miastem na pewno przypadnie do gustu każdemu maluchowi, zwłaszcza wtedy, gdy przechadzkę wzbogacimy o opowieści o dawnej Warszawie.

  1. Pałac Kultury i Nauki

To kolejny ważny punkt w mieście, który od razu przyciąga uwagę. Pałac Kultury i Nauki można zobaczyć z zewnątrz, ale również warto wejść do środka.

W Pałacu możemy udać się na jego 30. piętro, gdzie znajduje się odnowiony niedawno taras widokowy z piękną panoramą miasta. W Pałacu działają także muzea warte odwiedzenia, w tym Narodowe Muzeum Techniki, Muzeum Ewolucji Instytutu Paleobiologii PAN, Muzeum Domków dla Lalek, a także organizowane są sezonowe wystawy.

  1. Centrum Nauki Kopernik

Na odwiedzenie tego centrum nauki warto poświęcić więcej czasu – to fascynujące miejsce dla każdego malucha!

Centrum Nauki Kopernik w przystępny sposób prezentuje najmłodszym to, jak działa otaczający nas świat. Ciekawe eksponaty oraz interaktywne wystawy gwarantują mnóstwo dobrej zabawy i poszerzają wiedzę.

  1. Teatr dla dzieci

Dla rodziców zastanawiających się nad tym, co dla dzieci w Warszawie jeszcze będzie dobrym pomysłem, doskonałym wyborem może być teatr dziecięcy.

W Warszawie działają teatry, które zostały założone specjalnie z myślą o najmłodszych widzach. Na sztukę mogą wybrać się tutaj dzieci już od pierwszego roku życia!

  1. Warszawskie Zoo

Jeśli pogoda dopisuje, doskonałym wyborem będzie również odwiedzenie warszawskiego Zoo. To właśnie tutaj na najmłodszych i starszych widzów czeka wiele zwierząt z różnych zakątków świata.

Dokładne informacje o cenach biletów można znaleźć na stronie internetowej ogrodu zoologicznego w Warszawie. Bilety dostępne są również on-line.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here