Makijaż dla cery problematycznej

Co prawda umiejętnie wykonany makijaż uwydatnia walory twarzy, ale może także ukrywać jej problemy. Szczególnie kiedy pani boryka się z trądzikiem i cerą pełną niedoskonałości i blizn, makijaż może pomóc walczyć z kompleksami. W jaki sposób go wykonać i jakich kosmetyków użyć?

Przygotowanie cery

Niezbędne będą takie kosmetyki jak krem nawilżający z dodatkami w postaci lekkich kwasów czy retinolu, dobry kryjący podkład, puder ryżowy, który dobrze pochłania sebum oraz korektor. To podstawowe kosmetyki, którymi zostanie wykonany makijaż twarzy. Dopiero kiedy cera będzie wyglądać na nieskazitelną, można zabrać się za makijaż oka.

Co najmniej dwa razy w tygodniu dobrze jest wykonać peeling lub codziennie używać szczoteczki do mycia twarzy. Wtedy cera będzie o wiele gładsza. Po nałożeniu kremu oraz podkładu i korektora, twarz trzeba będzie niejako zagruntować pudrem ryżowym. Na początek można go nałożyć w sporej ilości, tak, by jego biel było widać na twarzy, a potem resztki omieść pędzlem.

Dlaczego puder ryżowy?

Jest on zalecany właśnie dla cer z problemami, takimi jak łojotok, rozszerzone pory, wypryski, stany zapalne czy trudno gojące się blizny. Działa podwójnie, nie tylko jako kosmetyk, ale także lek. Szczególnie sprawdzi się w przypadku cer, które już około godziny po wykonaniu makijażu zaczynają się świecić.

Zaletą pudru ryżowego jest to, że pochłania łój, ale można także delikatnie dołożyć go w ciągu dnia, bez ryzyka uzyskania efektu ciasta. Po prostu bierze się go odrobinę na czubek pędzla i omiata twarz. Cera od razu przestaje się świecić. Warto puder ryżowy w kamieniu czy sypki nosić ze sobą w torebce.

Czy biały puder pasuje do mojej cery?

Wiele pań przyzwyczajonych do cielistego odcienia pudru może się zastanawiać, czy biały kosmetyk nie będzie widoczny na skórze, przez co nie będzie ona się prezentować naturalnie. Nie ma takiej obawy, ponieważ puder z ryżu tak naprawdę jest transparentny, tylko w opakowaniu wygląda na biały. Kiedy odrobinę rozprowadzi się go na skórze, idealnie dopasowuje się do jej odcienia.

To jeszcze jedna zaleta tego kosmetyku, jest niezwykle wydajny. Wystarczy nawet na dłużej niż rok, a że kosmetyki w kamieniu mają długi termin ważności, nie ma obawy, że się zepsuje.

Puder ryżowy kupisz na komsetykizameryki.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here