Laser frakcyjny CO2 w dermatologii – wskazania i przebieg zabiegu

Laser to narzędzie wykorzystywane w wielu gałęziach medycyny – również w dermatologii. Innowacyjna technika pozwala na leczenie wielu defektów i dolegliwości. Jest mało inwazyjna, a przynosi doskonałe efekty. Kiedy warto skorzystać z terapii laserem frakcyjnym? Na czym polega zabieg i przy jakich problemach skórnych jest wskazany?

Leczenie laserem frakcyjnym CO2 – wskazania

Laser frakcyjny CO2 może być stosowany w leczeniu wielu dolegliwości dermatologicznych. Ponieważ stymuluje głębokie warstwy skórne, pomaga w regeneracji nawet mocno uszkodzonej skóry.
Wskazaniem to zabiegu laserem frakcyjnym CO2 jest ogólna zła kondycja skóry: jej osłabienie, szorstkość, nierówny koloryt, rozstępy. Zabieg pomaga także w usuwaniu objawów starzenia się skóry, takich jak zmarszczki czy utrata elastyczności. Jest stosowany w leczeniu płytkich zmian naczyniowych, uszkodzeń słonecznych, blizn różnego pochodzenia. Pomaga w usuwaniu zaskórników i rozszerzonych porów. Stymuluje skórę, poprawia jej elastyczność i ukrwienie, dba o jej dobrą kondycję i ładny wygląd.

Przeciwwskazania do terapii laserowej

Ponieważ leczenie laserem jest mało inwazyjne i niesie ze sobą duże korzyści zdrowotne, istnieje bardzo niewiele przeciwwskazań do tego typu terapii.
Zabiegowi nie powinny poddawać się kobiety ciężarne. Termin naświetlania lepiej przesunąć w czasie na po ciąży, po zakończonym okresie karmienia. Inne przeciwwskazania to stosowane w miejscu uszkodzonej skóry wypełniacze – zabieg można wykonać, ale trzeba się liczyć z dłuższym procesem gojenia i mniej widocznym efektem.
Trwałym przeciwwskazaniem do zabiegu jest aktywna lub przebyta choroba nowotworowa skóry.

Jak wygląda zabieg z użyciem lasera frakcyjnego?

Laser frakcyjny CO2 jest narzędziem bezpiecznym i mało inwazyjnym. Zabieg przeprowadzany z jego użyciem jest mało bolesny, może wywołać lekkie mrowienie na skórze. Przed jego rozpoczęciem stosowana jest specjalna znieczulająca maść.
Na czym polega terapia laserowa? W trakcie zabiegu specjalista nakierowuje laser na zmienioną skórę, a światło wnika w jej głębokie warstwy. Laser stymuluje tkanki i przyspiesza ich regenerację, sprawiając, że skóra obudowuje się, staje się znowu gładka i sprężysta. Trzeba jednak pamiętać, że w przypadku dużych, rozległych zmian zabieg należy kilkukrotnie powtórzyć.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki

[Głosów:2    Średnia:2.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here