Jakie podkłady medyczne mają zastosowanie?

Wszyscy chorzy, którzy wiele czasu spędzają w łóżku – nawet 24 godziny na dobę, doskonale wiedzą, iż podkłady medyczne są niezastąpionym środkiem, który pomaga utrzymać komfort i wygodę funkcjonowania. Z podkładów medycznych korzystają bowiem pacjenci, różnych oddziałów w tym najchętniej mamy, które dopiero co urodziły swoje maleństwa. Jakie więc podkłady medyczne wybrać? Czym się kierować przy ich zakupie? Gdzie można je znaleźć i za jaką cenę? Zapraszam do zapoznania się z naszym artykułem. Naprawdę warto.

1. Podkłady medyczne – co to takiego?

Podkłady medyczne to produkty, które mają na celu utrzymać odpowiednią higieną w miejscach, w których to jeszcze szczególnie wymaganie czyli w szpitalach, w placówkach medycznych, w toaletach publicznych i innych. Na rynku można spotkać podkłady medyczne wykonane z ligniny, papieru z perforacją, włókniny lub z folii. Takie materiały bowiem świetnie chłoną rożne ciecze, dlatego też chętnie stosowane są przez pracowników szpitali do chorych, których stan chorobowy jest mocno zaawansowany

Cena podkładów medycznych nie jest wygórowana – zależy od konkretnego producenta, jego jakości, materiału z którego jest wykonany oraz rozmiaru. Ceny w specjalistycznych sklepach z takim asortymentem wahają się od kilku do nawet kilkudziesięciu złotych za sztukę. Warto przed zakupem dokładnie zapoznać się z ich działaniem i właściwościami.

2. Jak stosować podkłady medyczne?

Bezapelacyjnie warto wybierać te jednorazowego użytku. Są dużo tańsze, higieniczne i bezpieczniejsze. Należy je odpowiednio rozłożyć, tak aby miały możliwość wchłonięcia w siebie wszelkich zanieczyszczeń.Gdy tylko zostanie zabrudzony, zanieczyszczony lub wchłonie sporą ilość substancji – bezwzględnie należy go wymienić na nowy.

Podkłady medyczne mają zapewnić komfort i higienę pacjentom. Coraz chętniej znajdują zastosowanie również w innych dziedzinach życia, w których to świetnie sprawdzają się w celu utrzymania czystości. Korzystają z nich między innymi mechanicy w swoich zakładach oraz przedsiębiorcy w halach produkcyjnych. Klienci mogą wybierać w następujących rozmiarach: 40 x 40 cm, 60 x 40 cm, 90 x 60 cm czy
podkłady XXL na łóżko lub materac: 80 x 170 cm, 90 x 170 cm, 80 x 210 cm, 130 x 210 cm.

Podkłady medyczne dostępne są w ofercie e-higiena24.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here