Zalety i wady powiększania piersi implantami

Powiększanie piersi to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów chirurgii plastycznej. Najczęściej do tego celu wykorzystywane są implanty. Czy to bezpieczne? Jakie są efekty? Poznaj zalety i wady powiększania piersi implantami!

Powiększanie piersi implantami – charakterystyka operacji

Wiele kobiet uważa swój biust za mało atrakcyjny pod względem kształtu czy objętości. Jednym z najskuteczniejszych rozwiązań tego problemu jest poddanie się operacji chirurgicznej. Zabieg ma na celu powiększenie i podniesienie piersi i następuje poprzez umieszczenie odpowiednich implantów pod skórą. Piersi mogą mieć różny rozmiar i kształt, a rozmiar dobiera się adekwatnie do pożądanego przez pacjentkę efektu oraz wskazań medycznych.

Proces rozpoczyna się od wykonania wstępnych badań sprawdzających, czy stan zdrowia pozwala na taką interwencję chirurgiczną. Jeśli nie ma przeciwwskazań, miejsce mają konsultacje, podczas których lekarz w porozumieniu z pacjentką wybiera rodzaj (implanty piersi mogą być wypełnione żelem silikonowym lub sterylnym roztworem soli) i wielkość implantów. Kolejnym etapem jest wszczepienie implantów – można to wykonać poprzez nacięcie podsutkowe, wokół otoczki lub pod pachą. Implant umieszcza się podmięśniowo, nad mięśniem (pod tkanką gruczołową) w zależności od grubości tkanki piersiowej i jej zdolności do odpowiedniego pokrycia implantu. Więcej o przebiegu operacji znajdziesz tutaj.

Jakie są zalety powiększania piersi implantami?

Powiększanie piersi implantami zapewnia ujędrnienie piersi, ale jednocześnie daje możliwość powiększenia biustu do dowolnego rozmiaru. Pacjentki mogą wybrać rodzaj implantu, który nada pożądany kształt piersiom. Metoda jest uznawana za bezpieczną, ale kluczowe jest wybranie sprawdzonej i rekomendowanej kliniki, a zabieg powinien przeprowadzić doświadczony specjalista. Atutem zastosowania implantów jest uzyskanie symetrii biustu i odpowiedniego podniesienia. Co więcej, biust może wyglądać naturalnie (implanty anatomiczne, które dopasowują się do kształtu piersi) lub też bardziej efektownie (z wykorzystaniem implantów okrągłych).

Więcej na ten temat znajdziesz na stronie: https://www.kliniki.pl/powiekszanie-piersi-implantami-anatomicznymi/.

Wady powiększania piersi implantami

Jako kluczową wadę powiększania piersi implantami wskazuje się cenę zabiegu – ta bywa różna, w zależności od kliniki czy rodzaju implantów, ale najczęściej oscyluje wokół kwoty 15 tysięcy złotych. Często skutkiem pooperacyjnym są dolegliwości bólowe w obrębie piersi i tkanek otaczających, a ponadto minusem jest też długi okres rekonwalescencji (od 2 do 6 tygodni). Na ostateczny kształt biustu należy zaczekać ok. 3 miesiące.

Artykuł powstał przy współpracy redakcji portalu kliniki.pl.

[Głosów:4    Średnia:2.8/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here