agent nieruchomości

Jeśli chciałbyś, żeby twoja praca była związana z nieruchomościami, to zawód agenta nieruchomości jest strzałą w dziesiątkę. Chcesz wiedzieć w jaki sposób zostać agentem nieruchomości? Jakie wykształcenie jest potrzebne do takiej pracy? Odpowiadamy!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/jak-zostac-agentem-nieruchomosci/ 

W jaki sposób zostać agentem nieruchomości?

Do niedawna, osoby które dają testowane były wykonywaniem zawodu agenta nieruchomości musiały posiadać na to odpowiednią licencję. W celu zdobycia, konieczne było odbycie oraz ukończenie kursu, który kończył się egzamin. Przypadku jego pozytywnego wyniku, osoba taka została wpisywana do rejestru ministerialnego, a w nim poza numerem licencji, znajdowała się też informacja o wykształceniu. Obecnie nie ma takiego wymogu. Jedyny wymóg, który dotyczy agentów nieruchomości, to to, że muszą oni posiadać ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej za szkody wyrządzone w związku z pośrednictwem w obrocie nieruchomościami.

Jakie wykształcenie jest potrzebne?

Żeby zostać agentem nieruchomości, wcale nie musimy kończyć żadnej specjalistycznej uczelni. Brak wykształcenia zdecydowanie nie jest czynnikiem, który nas dyskwalifikuje. Może okazać się jednak sporo przeszkodą. Zazwyczaj do pracy w takim zawodzie, Zgłaszają się osoby poprawie lub ekonomii. Obecnie istnieje sporo kursów, które kształcą a także mają na celu pomóc osiągnąć wiele sukcesów w takiej branży. Jednak żadna edukacja nie zagwarantuje nam sporych zarobków. Liczą się przede wszystkim nasze chęci, a także predyspozycje.

Kto będzie idealnym kandydatem na to stanowisko?

Idealnym agentem nieruchomości w teorii może zostać każdy, jednak w praktyce wygląda to nieco inaczej. Z pewnością taka osoba nie powinna być kimś, kto nie interesuje się w ogóle branżą mieszkaniową. W końcu nie chodzi o to w życiu, żeby pracować jedynie dla pieniędzy, bez czerpania z tego satysfakcję. W przypadku kiedy chcemy Pracować w takim zawodzie, powinniśmy upewnić się czy jesteśmy osobami zorganizowanymi oraz kreatywnymi i kontaktowymi. W końcu agent nieruchomości nie tylko samodzielnie analizuje rynek, ale również tworzy ogłoszenia na portalach i uczestniczy na wielu spotkaniach z klientami lub umawia się z nimi na oglądanie mieszkań. 

Zobacz też: http://itsocial.pl/redaktor-jak-nim-zostac/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here