Jak kupić bilet na pendolino?

Pendolino to marka nowoczesnych pociągów typu elektryczny zespół trakcyjny, który produkowany jest przez włoską firmę na potrzeby wielu lokalnych przewodników w różnych częściach Europy. Polskiemu podróżnemu firma znana jest przede wszystkim z tego, że dwadzieścia składów wyprodukowanych przez nią znajduje się w taborze PKP InterCity. Są to najbardziej nowoczesne pociągi wykorzystywane przez polskiego narodowego przewoźnika, a parę lat były pewnego rodzaju symbolem rozwijającej się sieci kolejowej w naszym kraju.

Jak kupić bilet na pendolino?Była to w istocie wielka inwestycja, zwłaszcza, że do pociągów dostosować należało także dworce i inne fragmenty infrastrukturalne. PKP InterCity wykorzystuje tabor złożony z Pendolino do kursów pomiędzy najpopularniejszymi kolejowymi trasami w Polsce – mowa tu głównie o odcinku z Krakowa przez Warszawę do Gdańska. Pendolino jeździ także do Łodzi, czasami można spotkać go również na kursach w innych polskich znaczących węzłach komunikacyjnych. Pojazdy te pozwalają na podróżowanie ze znacznymi prędkościami, większymi niż zazwyczaj w zwyczajnych pociągach używanych przez PKP InterCity. Oczywiście w tym celu konieczne było zmodernizowanie wielu tras kolejowych (zresztą właśnie tego typu remont trwa na linii Poznań – Warszawa), aby dostosować polską infrastrukturę do możliwości technicznych włoskiego pociągu.

Wiele osób zastanawia się jak kupić bilet na pendolino

Można to najprościej zrobić na oficjalnej stronie internetowej PKP InterCity, a bilet wydrukować lub pokazać konduktorowi na ekranie telefonu. Dzisiaj sprzedaż biletów obsługą także inne aplikacje dostępne w Sklepie Play takie jak chociażby SkyCash – wówczas również wystarczy pokazać konduktorowi odpowiedni kod, który on zeskanuje swoim skanerem. Dla tradycjonalistów istnieje oczywiście nadal możliwość zakupu papierowego biletu w kasach biletowych obsługujących PKP InterCity, a także w biletomatach ustawianych na niektórych większych dworcach. Zazwyczaj jednak kupno biletu w Internecie pozwala oszczędzić wiele czasu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here