Jak obciąć grzywkę?

Grzywka to element fryzury, który nadaje jej zupełnie nowy, odświeżony wygląd. Dobrze dopasowane do kształtu twarzy cięcie nie tylko doda twarzy charakteru, ale również wymodeluje rysy. Zanim jednak poprosimy fryzjera o skrócenie pasm okalających buzię, sprawdźmy jak obciąć grzywkę, żeby pasowała idealnie do jej kształtu. Znając kilka prostych trików sprawisz, że będziesz uśmiechać się do swojego odbicia w lustrze!

Jak obciąć grzywkę?

Prosta grzywka, w połączeniu z włosami opadającymi z prawej i lewej strony twarzy, optycznie skróci twarz. Z tego względu ta propozycja będzie najlepszym rozwiązaniem dla posiadaczek twarzy pociągłej. Proste cięcie nie sprzyja buziom okrągłym i kwadratowym – poprzeczna linia sprawi, że twarz będzie wydawała się szersza.

Grzywka ścięta na bok jest korzystna dla kobiet, które chcą ukryć wysokie czoło, ale ze względu na zaokrąglony lub kwadratowy kształt twarzy, nie mogą pozwolić sobie na cięcie równoległe. Wprowadzona asymetria skutecznie wysmukli rysy i sprawi, ze fryzura nie będzie nudna.

Jak obciąć grzywkę?Curtain bang to najbardziej trendowa propozycja. Cięcie polega na skróceniu partii włosów po dwóch stronach twarzy oraz wydzieleniu przedziałka na środku głowy. Grzywka tego typu jest nie tylko modna, ale również niezwykle uniwersalna. W pierwszej wersji pasma można zaczesać na czoło tworząc iluzję prostej grzywki. Nie będzie ona jednak tak ciężka, gęsta i geometryczna jak przy strzyżeniu według linii równoległej. Drugą opcją jest możliwość odsłonięcia centralnych partii twarzy poprzez ułożenie włosów na boki. Krótkie pasma ukryją zaokrąglone policzki i sprawią, że okrągła twarz stanie się pożądanym owalem. Curtain bang świetnie prezentuje się przy tym w eleganckich upięciach a nawet w codziennym końskim ogonie lub przy niedbałym koczku. Jeśli twoja twarz jest wyraźnie asymetryczna, zrezygnuj z tej opcji! Curtain bang tylko podkreśli dysproporcje.

Decydując się na grzywkę, poza jej docelowym kształtem, warto przemyśleć kolor włosów. Gęsta, niecieniowana grzywka przy ciemnym kolorze stworzy bardzo wyrazistą ramę wokół twarzy. Jeśli chcesz uniknąć przytłaczającego efektu rozjaśnij o ton pasma bezpośrednio przy buzi.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here