Jednakże jak ukryć IP

Choć użytkowników komputerów nie brakuje na świecie, mało kto w pełni zdaje sobie sprawę jak działa Internet oraz w jaki sposób dany komputer łączy się z siecią. Większość osób jednak kojarzy co najmniej termin taki jak ‚adres IP’. Jest to nic innego jak adres, przypisywany do danego komputera w sieci, bardzo podobnie do tego jak każdy dom lub mieszkanie ma swój własny adres i kod pocztowy.

Za każdym razem gdy ktoś odwiedza daną stronę internetową lub ściąga różnego rodzaju dane i informacje, w sieci pozostaje ślad po jego wizycie. Śladem tym jest oczywiście adres IP. Choć w większości przypadków nie powoduje to żadnych problemów, coraz częściej mądrzejszym podejściem jest szukanie sposobów na to, aby zakryć ślad pozostawiony przez swoją wizytę. W Internecie panuje bowiem coraz to większa kontrola, a prywatność użytkowników jest na wiele sposobów naruszana. Zatem ukrywanie adresu IP jest w pełni zrozumiałym sposobem na to, aby uniknąć ingerencji od osób trzecich w swoją aktywność internetową. Anonimowość jest bowiem przywilejem, który powinien mieć każdy i warto o nią zawalczyć.

Jednakże jak ukryć IP?

Jednakże jak ukryć IPIstnieje wiele sposobów na to, aby skutecznie zakryć swój adres IP podczas zwiedzania różnego rodzaju portali i stron. Najprostszym sposobem jest to, aby korzystać z publicznych sieci internetowych Wi-Fi. Jako że ruch na nich jest bardzo duży, bardzo trudno jest wtedy prześledzić historię z adresu IP takiej sieci do jednej konkretnej osoby. Z drugiej strony jednak, tego typu sieci Wi-Fi są dziecinnie łatwe do zhakowania, zatem korzystanie z nich stanowi także pewnego rodzaju niebezpieczeństwo.

Innymi sposobami jest korzystanie z serwerów proxy lub używanie przeglądarki Tor. Jednakże jedną z najbardziej popularnych i powszechnych metod tego jak ukryć IP jest użycie VPN.

Solidna usługa VPN pozwala na to, aby całkowicie ukryć dany adres IP. Działa na bardzo prostej zasadzie. Logując się do VPN, otrzymuje się inny, zazwyczaj zagraniczny adres IP. To właśnie ten adres jest zapamiętywany przez odwiedzane strony, podczas gdy prawdziwy adres IP jest całkowicie ukryty. Wiele usług VPN jest darmowych, ale nie są one tak bezpieczne jak te, za które trzeba zapłacić. Jest to jednak najlepszy sposób na to jak ukryć IP.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here