Jak odkleić naklejkę rejestracyjną?

Kupiłeś nowy samochód i czeka cię jego przerejestrowanie? O ile zmiana tablic rejestracyjnych nie stanowi największego problemu to zdrapanie naklejki rejestracyjnej z przedniej szyby może okazać się dużym problemem. Jeśli chcesz wiedzieć, jak odkleić naklejkę rejestracyjną, przeczytaj poniższy poradnik.

Jak odkleić naklejkę rejestracyjną?

Jak odkleić naklejkę rejestracyjną?Najważniejsze, aby zrobić to w ten sposób, by na szybie nie zostały po niej żadne ślady oraz tak, aby nie porysować szklanej powierzchni. Dużą pomocą jest, jeśli czeka nas zdrapanie takiej naklejki w upalne lato. Znacznie łatwiej będzie wtedy ona odchodziła od szyby niż np. zimą. Jeśli naklejka schodzi łatwiej, gdy jest nagrzana to przyda ci się suszarka do włosów lub nagrzewnica. Skieruj strumień gorącego powietrza na naklejkę i podgrzewaj ją do momentu aż zrobi się miękka. Szybę nagrzewaj równomiernie i nie trzymaj urządzenia nagrzewającego cały czas w jednym miejscu, ponieważ w chłodniejsze dni szyba w tym miejscu może pęknąć z przegrzania, a to ostatnia rzecz, której byśmy chcieli przy usuwaniu naklejki. Jeśli nalepka z numerem rejestracyjnym jest już odpowiednio gorąca, należy podważyć jeden z jej rogów żyletką lub paznokciem.

Jeśli robisz to żyletką to pamiętaj, aby zrobić to delikatnie, nie rysując szyby. Dobrą metodą jest złapanie naklejki za dwa rogi i delikatnie lecz stanowczo zacząć ją odrywać. Jeśli uporałeś się już z całą naklejką, prawdopodobnie na szklanej powierzchni zostały resztki kleju i folii z usuniętej nalepki. Tutaj pomocna okaże się benzyna ekstrakcyjna lub zmywacz do paznokci. Znajdź szmatkę, którą później będziesz mógł wyrzucić, nasącz ją jedną z tych substancji i przetrzyj dokładnie miejsce, na którym są pozostałości folii i kleju. Czynność tę przeprowadzaj jednak przy otwartych drzwiach samochodu, ponieważ szkodliwe opary wydobywające się z nasączonego materiału mogą źle wpłynąć na twoje samopoczucie. Jeśli uporałeś się z naklejką na przedniej szybie to możesz śmiało w to samo oczyszczone wcześniej miejsce nakleić nową. Ta w przyszłości prawdopodobnie będzie już problemem nowego właściciela samochodu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak ukryć IP?
Następny artykułJaki operator?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here