Jednak jak zeskanować kod qr?

Wszystko w dzisiejszych czasach rozwija się bardzo szybko. Robimy tak, aby nam było łatwiej i szybciej. Wszystko to przez wgląd na to, że żyjemy szybko i nie mamy tak dużo czasu. Czym są więc kody qr? Z ang. jest to quick response. Jest to mały, dwuwymiarowy, alfanumeryczny i matrycowy kod w kształcie kwadratu, który koduje odpowiednie znaki. Jego zadaniem jest szybkie przeniesienie nas na określoną stronę internetową czy też do określonych w kodzie aplikacji. Sam kod powstał w Japonii w celu kodowania znaków kanji. Z czasem jednak się rozprzestrzenił i jest to jedna z bardziej popularnych metod.

Jednak jak zeskanować kod qr?

Jednak jak zeskanować kod qr?Często ludzie wiedzą czym jest, do czego służy, ale nie mają bladego pojęcia, jak go użyć. To jest bardzo prosta i banalna metoda. Dzięki temu bardzo szybko będziemy mogli się przenieść na licznego rodzaju strony, bez konieczności włączania przeglądarki i wpisywania określonej frazy. Dodatkowo, jeśli mamy podany jedynie taki kod, a nie wiem jak z niego korzystać, musielibyśmy szukać danej strony internetowej, co mogłoby być uciążliwe oraz zabierać nam zdecydowanie zbyt dużo cennego czasu.

Samo skanowanie trwa bardzo krótko. Jak jednak się do tego zabrać? Przede wszystkim potrzebujemy odpowiedniego skanera w postaci aplikacji. W większości przypadków nie mamy fabrycznie możliwości ich skanowania, chociaż i to czasem oferują nam producenci smartfonów. Bardzo prostą metodą jest wejście na „google play” lub jego odpowiednik w iPhonach lub telefonach z widndowsem (chociaż jest to już dość rzadkie), następnie wpisujemy frazę „skaner qr”. Pojawia się nam cała lista różnych aplikacji. Warto jednak poczytać komentarza i zwrócić szczególną uwagę na opinię. Możemy korzystać, np. z i-nigma, qr barcode scanner, qr code reader, qr droid, itp. Możliwości jest bardzo wiele, a sama decyzja, z czego tak naprawdę będziemy korzystać, zależy od nas oraz tego, co tak naprawdę się nam spodoba i jak będzie działać na naszym telefonie. Stąd też warto przetestować kilka i zdecydować się na tą „naj” dla nas.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here