Jak włączyć klawiaturę w laptopie?

Komputery nie są niczym dziwnym w naszych czasach. Pomagają nam w bardzo wielu kwestiach. Są rozpowszechnione praktycznie we wszystkich placówkach i chyba już nikt nie wyobraża sobie pracy bez ich pomocy. Kiedyś ręczne pisanie licznych podań i tekstów, zamieniło się w dzisiejszych czasach na pisanie przy pomocy komputera, a następnie drukowanie. Jest to zdecydowanie szybszy i niejednokrotnie czytelniejszy dla kogoś sposób. Korzystamy z telefonów, notebooków, tabletów, PC oraz laptopów. Ale co jeśli nie moglibyśmy nic napisać? Jak włączyć klawiaturę w laptopie?

Jak włączyć klawiaturę w laptopie?

Jak włączyć klawiaturę w laptopie?Przez przypadek być może zdarzyło się nam, że ją wyłączyliśmy. Dramatyczna sytuacja, bo musimy napisać coś szybko do szkoły czy też do pracy i co robić, gdy nie wiemy jak ją ponownie uruchomić? Przede wszystkim albo męczymy się na ekranowej, albo szukamy pomocy, jak ją ponownie włączyć. Każdy laptop jest inny, stąd też mogą być rozbieżności w danej metodzie. Przede wszystkim będziemy tutaj korzystać z pomocy klawisza „fn”. Następnie mamy do wyboru przyciski od „F1” do „F12”. Podaję ten przedział, gdyż jak było wcześniej pisane, każdy laptop jest inny i musimy sami to sprawdzić. Innym sposobem jest wciśnięcie „fn”, następnie „num lock” i również klawisz od „F1” do „F12”.

Inną metodą jest po prostu przytrzymanie klawisza „shift” przez kilka sekund. Kolejnym, gdy nie mamy możliwości włączenia przez powyższe sposoby, to po prostu wejście w „ustawienia”. Następnie „ułatwienia dostępu”:. Wybieramy przegródkę „interakcje”, klikamy na napis „klawiatura”. Następnie szukamy opcji „użyj funkcji klawisze filtru”. Będą tam dwie opcje. Wyłączamy pierwszą z nich, a drugą odznaczamy. Pomoże nam to uniknąć w przyszłości problemów przez przypadkowe wyłączenie się klawiatury. Najprostszą metodą, którą pewnie większość osób, które nie wiedzą jak sobie z tym poradzić, będzie po prostu wyłączenie i ponowne uruchomienie komputera, które również powinno zadziałać. Tymi oto prostymi sposobami możemy włączyć naszą klawiaturę w laptopie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here